Getty Images/Alex Grimm

Rukomet

04.05.2017 | 21.03 > 21:10

Nenadić u poslednjim trenucima doneo pobedu Srbiji

Rukometna reprezentacija Srbije slavila je u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, kao gost u Rumuniji 23:22 i na taj način znatno poboljšala šanse da se nađe na kontinentalnoj smotri.

Petar Nenadić

Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images

Posle početnog naleta Rumuna, vođstva i od dva gola razlike, izabranici Jovice Cvetkovića, pre svega angažovanom igrom u odbrani, došli su do izjednačenja - 8:8. Usledio je polučasovni prekid zbog kvara reflektora. Iako osvetljenje nije uspeli da se u potpunosti osposobi dva selektora, Cvetković i Paskval odlučili su da se utakmica nastavi. Srbija je bolje dočekala nastavak i odličnom igrom došla do +5 (13:8). Na kraju je prvo poluvreme završila sa obećavajućih 13:9.

Početak drugog poluvremena ponovo je pripao Rumunima, ali ovog puta serija domaćina nije se brzo završila. Domaćin je došao do izjednačenja 15:15 i od tada se bukvalno igralo gol za gol. Imala je Srbija sjajnu priliku da privede meč kraju, pošto je dva i po minuta pre kraja imala prednost 22:20, ali Rumuni su ponovo uspeli da se vrate i 30 sekundi pre kraja izjednače. Delovalo je da će doći do podele bodova, ali je Petar Nenadić preuzeo odgovornost i sjajnim šutem sa zemlje, sa 10 metara postigao gol, kojim je Srbiji doneo veliku pobedu.

U drugom meču Grupe 2 Belorusija je pobedila Poljsku 32:23 i sada tri ekipe, Belorusija, Rumunija i Srbija imaju po četiri boda, dok su Poljaci bez bodova. U narednom kolu u nedelju Srbija dočekuje Rumuniju, dok Belorusija gostuje Poljskoj.

Prvu pobedu u kvalifikacijama zabeležila je reprezentacija Bosne i Hercegovine, koja je u gostima bila bolja od Finske 32:27 i sada je na deobi druge pozicije Grupe 3 sa Austrijom i Finskom, pošto sve tri reprezentacije imaju po dva boda, dok lider Španija, posle pobede nad Austrijom u gostima 30:29 ima maksimalnih šest. U narednom kolu Bosna i Hercegovina dočekuje Finsku, a Španija Austriju.

Makedonija je protiv Islanda ostvarila drugu pobedu 30:25 i sada deli prvo mesto na tabeli Grupe 4 sa Ukrajinom, pošto obe ekipe imaju po četiri boda, dok Island i Češka imaju po dva.