Cvetković: Rešili smo da odemo u Hrvatsku

Rukomet 8. maj 201710:32 > 10:56
Christof Koepsel, Bongarts

Selektor rukometne reprezentacije Srbije Jovica Cvetković istakao je posle pobede nad selekcijom Rumunije 27:22 da je zadovoljan prikazanom igrom u kragujevačkom "Jezeru", ali i da "Orlove" čekaju teški mečevi u nastavku kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Čestitao bih Rumunima na fer igri u oba meča. Ovo je bila izuzetno teška utakmica za nas na psihološkom planu. Pritisak je sada bio na našoj strani. Igrali smo na domaćem terenu, a posle poraza od Belorusije, bilo je problematično kako ćemo sve da iznesemo. Uspeli smo u tome, a vetar u leđa su nam bili golmani. Ponosan sam na ono što su moji momci uradili, kako su igrali i koliko su se zalagali. Idemo dalje. Rešili smo da odemo u Hrvatsku„, rekao je Cvetković.

U duelu sa Rumunijom, Srbija je kontrolisala igru i rezultat tokom svih 60 minuta, a blistao je golman Vladimir Cupara.

Kapiten reprezentacije Srbije Žarko Šešum istakao je da je odbrana bila ključna u pobedi u revanš meču sa Rumunijom.

Veoma sam srećan što smo pobedili. Za velike analize i nema mnogo vremena jer se svi već vraćamo u svoje klubove. Bilo je uspona i padova u igri, ali najbitniji su bodovi. Igrali smo dobru odbranu, a golman Cupara je imao svoj dan. Uspeli smo da nametnemo tempo koji smo hteli. Imamo samo jedan cilj – put u Hrvatsku„, istakao je Šešum.

Srbija je trenutno prva na tabeli druge grupe kvalifikacija sa šest bodova, a prate je Belorusija sa pet i Rumunija sa četiri, dok je Poljska poslednja sa jednim bodom.

„Orlovi“ će poslednja dva meča u kvalifikacijama odigrati 14. juna u Nišu sa Poljacima i četiri dana kasnije sa selekcijom Belorusije u Minsku.