Šešumov Gepingen i Berlin braće Nenadić u finalu

Rukomet 20. maj 201719:51 > 19:55
Alex Grimm, Bongarts

Za šampionski naslov EHF Kupa takmičeće se nemački klubovi, branilac titule Gepingen i Fukse Berlin.

Na finalnom turniru u Gepingenu, domaćin je u prvom polufinalnom meču savladao Magdeburg sa 33:29.

Od početka su aktuelni šampioni igrali aresivnije, organizovanije u napadu i sigurnije u odbrani, pa su već ma poluvremenu imali 16:14. Iako je Magdeburg pokušavao da se izvuče u drugih 30 minuta, do kraja nije uspeo da sustigne, domaćina koji je imao i ogromnu prednost publike.

U dresu Gepingena Šešum je imao devet golova, dok je za Magdeburg Zelenović postigao dva gola.

Fukse Berlin je bio ubedljiv protiv Sen Rafaela. Nemci su slavili sa 35:24. Već posle 30 minuta Berlin je imao 17:10. Odlično je Berlin kombinovao u napadu, pa je do kraja meča dodatno i uvećao prednost.

Petar Nenadić je za Berlin postigao tri gola, dok se Draško nije upisao u strelce. Slaviše Đukanovića, u dresu Sen Rafaela, takođe nije bilo na listi igrača koji su postizali golove.

Finale je na programu u nedelju od 17 časova.