Izvor: Elsa, Getty Images
Rukomet 11.08.2017 | 11:55

U19: Poraz Srbije u poslednjim sekundama

Kadetska reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Španije 28:29 (14:15) u trećem kolu grupe D na Svetskom prvenstvu u Gruziji. Koban je bio poslednji napad iz koga su Španci postigli gol iz "cepelina", koji ih je praktično odveo u osminu finala.

Izvor: rss.org.rs

Imala je "Furija" kontrolu nad rezultatom tokom većeg dela meča, vodili su Španci i 21:16 početkom drugog poluvremena. Ali se "orlići" nisu predavali, za šta je nagrada stigla u 55. minutu, kada je Milosavljević preokrenuo rezultat na 25:24.

Nisu se dali Španci, vratili su se, da bi potpuni egal na terenu doneo Stefan Sunajko golom iz sedmerca za 28:28 na manje od minut pre kraja.

Klupa Španije je zatražila tajm-aut, posle koga je stigao i "cepelin". Ostalo je još nekoliko sekundi, probao je Milosavljević, ali nije pogodio za remi.

Najefikasniji u srpskim redovima bio je Sunajko sa devet golova, dok su Jovanović i Milenković postigli po pet.

Bio je ovo drugi poraz izabranika Nenada Maksića, posle uvodne pobede, pa su sa dva boda trenutno u nezavidnoj poziciji.

U preostala dva meča moraće da trijumfuju nad Slovenijom i Tunisom, ako žele u borbu za visok plasman.

U prvom meču dana, Slovenija je savladala Rusiju sa 26:21.

TABELA:
Španija 6
Slovenija 4
Tunis 2
Rusija 2
Srbija 2

Veoma zanimljivo je bilo u meču Grupe C, u kojem je Hrvatska igrala protiv, do ovog meča maksimalne Poljske. Mladi "Kauboji" došli su do prvog trijumfa na šampionatu 33:28, iako su na poluvremenu gubili 20:12 i sada su na trećem mestu sa tri boda, koliko ima i Portugalija, dok su na deobi čelne pozicije Poljska i Južna Koreja, koja ima utakmicu manje.