Izvor: Elsa, Getty Images
Rukomet 11.08.2017 | 11:55

U19: Poraz Srbije u poslednjim sekundama

Kadetska reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Španije 28:29 (14:15) u trećem kolu grupe D na Svetskom prvenstvu u Gruziji. Koban je bio poslednji napad iz koga su Španci postigli gol iz "cepelina", koji ih je praktično odveo u osminu finala.

Izvor: rss.org.rs

Imala je "Furija" kontrolu nad rezultatom tokom većeg dela meča, vodili su Španci i 21:16 početkom drugog poluvremena. Ali se "orlići" nisu predavali, za šta je nagrada stigla u 55. minutu, kada je Milosavljević preokrenuo rezultat na 25:24.

Nisu se dali Španci, vratili su se, da bi potpuni egal na terenu doneo Stefan Sunajko golom iz sedmerca za 28:28 na manje od minut pre kraja.

Klupa Španije je zatražila tajm-aut, posle koga je stigao i "cepelin". Ostalo je još nekoliko sekundi, probao je Milosavljević, ali nije pogodio za remi.

Najefikasniji u srpskim redovima bio je Sunajko sa devet golova, dok su Jovanović i Milenković postigli po pet.

Bio je ovo drugi poraz izabranika Nenada Maksića, posle uvodne pobede, pa su sa dva boda trenutno u nezavidnoj poziciji.

U preostala dva meča moraće da trijumfuju nad Slovenijom i Tunisom, ako žele u borbu za visok plasman.

U prvom meču dana, Slovenija je savladala Rusiju sa 26:21.

TABELA:
Španija 6
Slovenija 4
Tunis 2
Rusija 2
Srbija 2

Veoma zanimljivo je bilo u meču Grupe C, u kojem je Hrvatska igrala protiv, do ovog meča maksimalne Poljske. Mladi "Kauboji" došli su do prvog trijumfa na šampionatu 33:28, iako su na poluvremenu gubili 20:12 i sada su na trećem mestu sa tri boda, koliko ima i Portugalija, dok su na deobi čelne pozicije Poljska i Južna Koreja, koja ima utakmicu manje.

Cvetković: Dok je bilo snage, parirali smo

Selektor srpskih rukometaša Jovica Cvetković rekao je posle poraza od Norveške na startu druge faze Evropskog prvenstva u Zagrebu da je zadovoljan onim što je njegova ekipa pokazala na terenu.

Šešum najbolji srpski strelac u istoriji EP

Srednji bek Žarko Šešum postao je najbolji strelac reprezentacije Srbije u istoriji evropskih šampionata.

Malo poluvreme, Norveška definitivno otpisala Srbiju

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Norveške na startu grupe 2 Evropskog šampionata u Hrvatskoj rezultatom 32:27.

Drama - Srbija savladala Island, nada u Šveđane

Rukometna reprezentacija Srbije savladala je Island rezultatom 29:26 (12:12) u trećem kolu grupne faze Evropskog prvenstva u Hrvatskoj, čime je ostala mala nada da može da se izbori plasman u narednu fazu.

Škrbić i Cvetković: Nije bilo sukoba, samo povišen ton

Potpredsednik Upravnog odbora Rukometnog saveza Srbije Dragana Škrbić i selektor Jovica Cvetković demantovali su natpise koji su se pojavili u medijima o njihovom sukobu u nedelju posle meča 2. kola Evropskog prvenstva sa Švedskom.

Cupara: Svašta možete da očekujete od nas! Nema predaje

Golman rukometne reprezentacije Srbije Vladimir Cupara istakao je da ekipa i dalje veruje u prolaz, prokomentarisao koji segmenti igre treba da se poprave da bi se otišlo u drugi krug.

EP: Hrvati pomogli Srbiji, evo kako "orlovi" mogu dalje

Rukometna reprezentacija Hrvatske opravdala je ulogu favorita i u 2. kolu grupe A prvenstva Evrope u Splitu pobedila Island sa 29:22 i ostavila selekciju Srbije u trci za plasman u drugi krug.

"Komšijsko suđenje, balkanska igra, poziv Crnoglavcu"

Selektor rukometne reprezentacije Srbije Jovica Cvetković bio je zadovoljan igrom svog tima i pored poraza od Švedske u 2. kolu grupe A prvenstva Evrope u Hrvatskoj.

Nenadić: Ništa novo za Srbiju... Znate kakvi smo ludaci

Levi bek reprezentacije Srbije Petar Nenadić veruje da "orlovi" i pored poraza od Hrvatske i Švedske može da se plasira u drugi krug Evropskog prvenstva.

EP: Srbija pred eliminacijom, poraz i od Švedske

Rukometaši Srbije poraženi su od selekcije Švedske u 2. kolu grupe A šampionata Evrope u Splitu rezultatom 30:25 i sada imaju samo teoretsku šansu da se plasiraju u drugi krug takmičenja.

"Nismo važni, grupa ljudi odlučuje o našim životima!"

Selektor reukometne reprezentacije Slovenije Veselin Vujović više puta je izrazio nezadovoljstvo odlukama sudije na utakmici 1. kola Evropskog prvenstva protiv Makedonije koju je njegov tim izgubio sa 25:24.

Ivić: Mislim da ćemo proći dalje

Pomoćnik selektora Jovice Cvetkovića na klupi rukometne reprezentacije Srbije Zoran Ivić istakao je da očekuje mnogo bolje rezultate srpskog tima u nastavku Evropskog prvenstva.

Gotfridson: Moramo da pobedimo Srbiju

Rukometna reprezentacija Švedske doživela je neočekivan poraz od Islanda na startu Evropskog prvenstva u Hrvatskoj i sada je u velikom problemu.

Vujović hvali navijače u Splitu: Ispoštovali su igrače

Selektor rukometne reprezentacije Slovenije, Veselin Vujović, osvrnuo se na duel Hrvatske i Srbije na otvaranju Evropskog prvenstva.

Doktor reprezentacije: Ipak računamo na Vujina

Desni bek rukometne reprezentacije Srbije Marko Vujin neće nastaviti takmičenje na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj zbog povrede. Doktor reprezentacije Srbije Slobodan Džudović govorio je o povredi sjajnog beka nemačkog Kila.

Cvetković pred Švedsku: Nemamo šta da čekamo

Selektor srpskih rukometaša Jovica Cvetković izjavio je da je cilj reprezentacije pobeda u jednom od naredna dva meča na Evropskom prvenstvu.