Izvor: Elsa, Getty Images
Rukomet 12.08.2017 | 17:36 > 17:42

SP U19: Srbiji četvrti poraz, Slovenci ubedljivi

Kadetska rukometna reprezentacija Srbije upisala je i treći poraz na Svetskom prvenstvu za rukometaše mlađe od 19 godina. Slovenija je bila bolja 36:23 (20:10), a Srbija se posle četiri kola u grupi D nalazi na četvrtom mestu na tabeli.

BIG Rukomet

Izvor: Getty Images/Alex Grimm

Slovenci su nametnuli svoj ritam igre od samog starta utakmice i već u prvom poluvremenu obezbedili dvocifrenu prednost. Tako su na poluvreme otišli sa deset golova prednosti (20:10).

Selekcija Srbije je pružila veći otpor tokom drugog dela igre i bila je koncentrisanija u odbrani, ali to nije bilo dovoljno da "Orlići" obezbede neizvesnu završnicu i upišu drugi trijumf na Šampionatu sveta. Selektor Nenad Maksić je u drugom poluvremenu odlučio da na gol stanu sva trojica golmana, pa je minutažu podelio između Todora Jandrića, Andreja Trnavca i Marka Krstića. Ipak, Slovenci su pronašli rešenje za defanzivnu taktiku Srba i rutinski priveli duel kraju.

Slovence je do pobede predvodio Kristjan Horzen, dok je među "Orlićima" briljirao Milan Jovanović.

Na vrhu tabele je Španija koja je do sada neporažena, Slovenija je druga sa tri pobede i jednim porazom. Na trećem mestu je Tunis sa dva trijumfa i jednim porazom, ali i utakmicom manje. Srbija je na četvrtoj poziciji sa tri poraza i jednim trijumfom, a prate je Rusija i Meksiko.

Izabranici Nenada Maksića će u poslednjem kolu grupne faze odmeriti snage sa selekcijom Tunisa.

Svetsko prvenstvo u Gruziji je prvo planetarno takmičenje za rukometaše rođene 1998. godine.

SP: Francuska slomila Švedsku za finale

Rukometašice Francuske plasirale su se u finale Svetskog prvenstva, pošto su u polufinalu bile bolje od selekcije Švedske 24:22 (11:12).

SP: Norveška na korak do odbrane titule

Rukometašice Norveške plasirale su se u finale Svetskog prvenstva, pošto su u polufinalu bile bolje od selekcije Holandije.

SP: Holanđanke na Norvežanke u polufinalu

Ženska rukometna reprezentacija Holandije pobedila je u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Nemačkoj selekciju Češke rezultatom 30:26 (17:16).

Crnogorke bez polufinala Svetskog prvenstva

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Nemačkoj od Francuske rezultatom 25:22 (12:10).

SP: Šveđanke prve do prvog polufinala

Ženska rukometna reprezentacija Švedske savladala je u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Nemačkoj selekciju Danske rezultatom 26:23.

SP: Rusija i Holandija u 1/4 finalu posle produžetaka

U četvrtfinale Svetskog prvenstva u rukometu za žene plasirale su se selekcije Češke, Rusije, Norveške i Holandije.

Johanson: Ako smo pobedili Srbiju, možemo i Francusku

Otišle su u Nemačku na Svetsko prvenstvo sa ciljem da prođu grupnu fazu takmičenja, a sada su u četvrtfinalu i veruju da mogu da pobede i Francusku koja je u osmini finala bila bolja od Mađarske.

Raspad Srbije u odbrani, Crna Gora u četvrtfinalu!

Rukometašice Srbije izgubile su od Crne Gore sa 31:29 (14:9) u osmini finala Svetskog prvenstva u Nemačkoj.

Johanson: Srbija vs. Crna Gora, kao Švedska vs. Danska

Bliži se trenutak odluke. U 17 časova i 30 minuta na megdan će izaći Srbija i Crna Gora u osmini finala SP za rukometašice. Srbija je u nokaut fazu stigla kao prvoplasirana selekcija u grupi, a Crna Gora se sa četvrte pozicije dokopala doigravanja posle osvojenog boda u duelu sa Brazilom.

SP: Srbija poslala Koreju na Rusiju, Danska na Nemačku

U petak je završena grupna faza Svetskog prvenstva u rukometu, nakon čega su poznati svi parovi osmine finala.

Jubilej – Lekićeva 100. put u dresu Srbije

Srpska rukometašica Andrea Lekić odigrala je u duelu sa Južnom Korejom u poslednjem kolu grupne faze Svetskog prvenstva u Nemačkoj svoju 100. utakmicu u reprezentaciji.

Rukometašice Srbije prve u grupi, u osmini finala na CG

Rukometašice Srbije u poslednjem kolu grupe D Svetskog prvenstva u Nemačkoj, isavladale su Južnu Koreju rezultatom 33:28.

SP: Slovenija na Švedsku u nokaut fazi

Ženska rukometna reprezentacija Slovenije poražena je od Španije rezultatom 33:26 u poslednjem kolu grupe A na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj.

SP: Crna Gora osvojila bod za osminu finala

Rukometašice Crne Gore izborile su plasman u osminu finala Svetskog šampionata pošto su u meču odluke odigrale nerešeno sa Brazilom 23:23. Ulogu junaka prigrabile su Đurđina Jauković i golman Marina Rajčić.

SP: Slovenija u osmini finala, ubedljive Skandinavke

Ženska rukometna reprezentacija Slovenije obezbedila je plasman među 16 najboljih ekipa na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj, pošto je u pretposlednjem kolu savladala selekciju Paragvaja - 28:22

SP: Nemice i Korejke rešile (skoro) sve

Rukometašice Nemačke i Južne Koreje ostvarile su sigurne pobede u pretposlednjem kolu grupe D Svetskog prvenstva u Lajpcigu i tako obezbedile plasman u narednu fazu.