Elsa, Getty Images
Rukomet 12.08.2017 | 17:36 > 17:42

SP U19: Srbiji četvrti poraz, Slovenci ubedljivi

Kadetska rukometna reprezentacija Srbije upisala je i treći poraz na Svetskom prvenstvu za rukometaše mlađe od 19 godina. Slovenija je bila bolja 36:23 (20:10), a Srbija se posle četiri kola u grupi D nalazi na četvrtom mestu na tabeli.

BIG Rukomet

Getty Images/Alex Grimm

Slovenci su nametnuli svoj ritam igre od samog starta utakmice i već u prvom poluvremenu obezbedili dvocifrenu prednost. Tako su na poluvreme otišli sa deset golova prednosti (20:10).

Selekcija Srbije je pružila veći otpor tokom drugog dela igre i bila je koncentrisanija u odbrani, ali to nije bilo dovoljno da "Orlići" obezbede neizvesnu završnicu i upišu drugi trijumf na Šampionatu sveta. Selektor Nenad Maksić je u drugom poluvremenu odlučio da na gol stanu sva trojica golmana, pa je minutažu podelio između Todora Jandrića, Andreja Trnavca i Marka Krstića. Ipak, Slovenci su pronašli rešenje za defanzivnu taktiku Srba i rutinski priveli duel kraju.

Slovence je do pobede predvodio Kristjan Horzen, dok je među "Orlićima" briljirao Milan Jovanović.

Na vrhu tabele je Španija koja je do sada neporažena, Slovenija je druga sa tri pobede i jednim porazom. Na trećem mestu je Tunis sa dva trijumfa i jednim porazom, ali i utakmicom manje. Srbija je na četvrtoj poziciji sa tri poraza i jednim trijumfom, a prate je Rusija i Meksiko.

Izabranici Nenada Maksića će u poslednjem kolu grupne faze odmeriti snage sa selekcijom Tunisa.

Svetsko prvenstvo u Gruziji je prvo planetarno takmičenje za rukometaše rođene 1998. godine.

Okupljaju se rukometaši - Cupara: Uvek na pobedu

Rukometna reprezentacija Srbije okupiće se u nedelju u Beogradu, odakle će u ponedeljak rano ujutru krenutu u Nemačku.

Đurković: Kandidati i domaći i strani treneri

Predsednik Rukometnog saveza Srbije Božidar Đurković otkrio je da se vode pregovori sa nekoliko domaćih i inostranih stručnjaka za mesto selektora muške seniorske reprezentaticije.

RSS: Ne štetite ugledu našeg sporta

Uprava Rukometnog saveza Srbije apelovala je na članove rukometne organizacije da vode računa kako se ponašaju jer je nacionalni tim iznad svega.

Karabatić: Ja sam i Srbin i Hrvat

Francuski rukometaš Nikola Karabatić izjavio je da bi bilo dobro kad bi njegov tim mogao malo da 'se odmori' u utakmici protiv Srbije na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj.

Stevanović menja Markovića, u Zagrebu i Ilić

Stručni štab rukometne reprezentacije Srbije odlučio se na promenu u sastavu pred utakmicu drugog kola glavne faze takmičenja sa Francuskom. Dobrivoja Markovića, koji ima problema sa povredom skočnog zglova, zamenio je levi bek Darko Stevanović.

Ruskinjama oduzeto srebro zbog dopinga

Ženskoj juniorskoj rukometnoj reprezentaciji Rusije oduzeta je srebrna medalja sa Evropskog prvenstva 2017. u Sloveniji zbog dopinga. Na 20 meseci suspendovane Antonina Skorobogačenka, Marija Duvakina i Marija Dudina.

Vujović: Nismo trenirali. Biće kako Savez odluči...

Selektor rukometaša Slovenije Veselin Vujović izjavio je da je Evropsko prvenstvo prolazna stanica njegovom timu na putu ka Olimpijskim igrama u Tokiju.

Slovenija razmišlja o napuštanju EP!

Rukovodstvo Rukometnog saveza Slovenije ozbiljno razmišlja o napuštanju Evropskog prvenstva, zbog ogromnog nezadovoljstva suđenjem, naročito u drugoj utakmici protiv Nemačke, kada su zbog kontroverzne odluke ostali bez pobede nad evropskim šampionom.

Ivić: Mislim da ćemo proći dalje

Pomoćnik selektora Jovice Cvetkovića na klupi rukometne reprezentacije Srbije Zoran Ivić istakao je da očekuje mnogo bolje rezultate srpskog tima u nastavku Evropskog prvenstva.

Cvetković pred Švedsku: Nemamo šta da čekamo

Selektor srpskih rukometaša Jovica Cvetković izjavio je da je cilj reprezentacije pobeda u jednom od naredna dva meča na Evropskom prvenstvu.

Cvetković: To vam je moderni rukomet, brzo do prednosti

Selektor rukometne reprezentacije Srbije Jovica Cvetković istakao je posle poraza od Hrvatske (32:22) na startu Evropskog prvenstva da nije zdovoljan prikazanom igrom svog tima.

Cvetković odabrao tim za Hrvatsku: Da rasporedimo snagu

Selektor srpskih rukometaša Jovica Cvetković izjavio je da pred početak Evropskog prvenstva da je spreman da preuzme odgovornost za bilo kakav rezultat.

Hrvati upozoravaju: Bez zastava s natpisom, prozivki...

Policijska uprava splitsko-dalmatinska izdala je saopštenje, kojim upozorava navijače da poštuju stroga pravila ponašanja na utakmici Hrvatske i Srbije, kojom će u petak početi Evropsko prvenstvo za rukometaše.

"Orlovi" poraženi od Slovenije

Rukometna reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Slovenije 36:32 (15:15) u prvom prijateljskom meču odigranom u Murskoj Soboti u sklopu priprema za nastup na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj.

Iz Zagreba u Vojvodinu - Legendarni trener vodi 'lale'

Rukometni klub Vojvodina dobio je novog trenera, a umesto Boža Rudića na klupu je seo Kasim Kamenica. Ugovor sa novim šefom struke potpisan je do kraja sezone, ali ukoliko rezultati budu zadovoljavajući moguć je nastavak saradnje.

SP: Francuska slomila Švedsku za finale

Rukometašice Francuske plasirale su se u finale Svetskog prvenstva, pošto su u polufinalu bile bolje od selekcije Švedske 24:22 (11:12).