Izvor: Elsa, Getty Images
Rukomet 12.08.2017 | 17:36 > 17:42

SP U19: Srbiji četvrti poraz, Slovenci ubedljivi

Kadetska rukometna reprezentacija Srbije upisala je i treći poraz na Svetskom prvenstvu za rukometaše mlađe od 19 godina. Slovenija je bila bolja 36:23 (20:10), a Srbija se posle četiri kola u grupi D nalazi na četvrtom mestu na tabeli.

Rukomet

Izvor: Getty Images/Alex Grimm

Slovenci su nametnuli svoj ritam igre od samog starta utakmice i već u prvom poluvremenu obezbedili dvocifrenu prednost. Tako su na poluvreme otišli sa deset golova prednosti (20:10).

Selekcija Srbije je pružila veći otpor tokom drugog dela igre i bila je koncentrisanija u odbrani, ali to nije bilo dovoljno da "Orlići" obezbede neizvesnu završnicu i upišu drugi trijumf na Šampionatu sveta. Selektor Nenad Maksić je u drugom poluvremenu odlučio da na gol stanu sva trojica golmana, pa je minutažu podelio između Todora Jandrića, Andreja Trnavca i Marka Krstića. Ipak, Slovenci su pronašli rešenje za defanzivnu taktiku Srba i rutinski priveli duel kraju.

Slovence je do pobede predvodio Kristjan Horzen, dok je među "Orlićima" briljirao Milan Jovanović.

Na vrhu tabele je Španija koja je do sada neporažena, Slovenija je druga sa tri pobede i jednim porazom. Na trećem mestu je Tunis sa dva trijumfa i jednim porazom, ali i utakmicom manje. Srbija je na četvrtoj poziciji sa tri poraza i jednim trijumfom, a prate je Rusija i Meksiko.

Izabranici Nenada Maksića će u poslednjem kolu grupne faze odmeriti snage sa selekcijom Tunisa.

Svetsko prvenstvo u Gruziji je prvo planetarno takmičenje za rukometaše rođene 1998. godine.

Milosavljević za SK: Za nas, nijedan protivnik nije lak

Sećamo ga se, kako je u ona srećna rukometna vremena, špartao desnom stranom i dovodio protivnike do ludila.

EHF LŠ: Vardar bolji od Nanta, poraz Zagreba

Rukometaši aktuelnog šampiona Evrope Vardara pobedili su u drugom kolu grupne faze EHF Lige šampiona francuski Nant sa 27:23.

Nastavljena tradicija, Barseloni Superkup

Rukometaši Barselone osvojili su po 20. put u istoriji kluba Superkup Španije pošto su u finalu bili bolji od La Riohe 31:25 (17:11).

SP U19: Hrvati do druge pobede i drugog mesta u grupi

Rukometna reprezentacija Hrvatske ostvarila je drugu pobedu na Svetskom prvenstvu za rukometaše mlađe od 19 godina, pošto je u četvrtom kolu grupe C ubedljivo bila bolja od selekcije brazila 40:24 (18:13)

U19: Poraz Srbije u poslednjim sekundama

Kadetska reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Španije 28:29 (14:15) u trećem kolu grupe D na Svetskom prvenstvu u Gruziji. Koban je bio poslednji napad iz koga su Španci postigli gol iz "cepelina", koji ih je praktično odveo u osminu finala.

EP U19: Srbija do prvog trijumfa i 15. mesta

Ženska juniorska rukometna reprezentacija Srbije završila je učešće na Evropskom prvenstvu u Sloveniji pobedom nad selekcijom Makedonije 24:21 i tako osvojila 15. mesto.

EP U19: Crna Gora šokirala Nemačku

Ženska rukometna reprezentacije Crne Gore do 19 godina šokirala je selekciju Nemačke na startu druge faze Evropskog šampionata u Sloveniji - 27:23 (12:12).

Veselin Vujović izenenadio izborom kluba

Selektor rukometne reprezentacije Slovenije Veselin Vujović prihvatio je ponudu Kopera 2013. i od sledeće sezone sedeće na klupi ambicioznog kluba iz grada sa obale Jadranskog mora.

Rukometašice sa Nemačkom i Holandijom na SP

Ženska rukometna reprezentacija Srbije igraće u grupi D na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj, a rivali će joj biti selekcije domaćina, Holandije, Južne Koreje, Kine i Kameruna.

Stojković o 'grupi smrti': Nismo imali sreće

Najiskusniji srpski reprezentativac pivotmen Rastko Stojković izjavio je da će se Srbija boriti da iz grupe A, u kojoj je sa selekcijama Hrvatske, Islanda i Švedske, prenese dva boda u narednu fazu Evropskog šampionata.

Srbija u trećem šeširu na žrebu u Zagrebu

Reprezentacija Srbije naći će se u trećem šeširu pred žreb grupa za Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj naredne godine, koji će biti održan u petak u 19 časova u koncertnoj dvorani „Vatroslav Lisinski“ u Zagrebu.

Cvetković na okupljanju: Najveće ambicije imamo za EP

Seniorska reprezentacija Srbije okupila se u Beogradu na početku priprema za završne mečeve kvalifikacija za Evropsko prvenstvo protiv selekcija Poljske (14. jun) u Nišu i Belorusije (18.jun) u Minsku.

SRLS: Poraz šampiona za kraj

Rukometaši Vojvodine su poraženi u poslednjem kolu rukometne Superlige Srbije od Sloge u utakmici bez rezultatskog značaja.

Glandorf za SK:Rukomet je ljubav, uživam u vašoj zemlji

Holger Glandorf je već više od decenije jedan od najboljih rukometaša na svetu.

Šešumov Gepingen i Berlin braće Nenadić u finalu

Za šampionski naslov EHF Kupa takmičeće se nemački klubovi, branilac titule Gepingen i Fukse Berlin.

Cvetković: Pokazaćemo koliko volimo Srbiju

Selektor rukometne reprezentacije Srbije Jovica Cvetković istakao je pred drugi meč sa reprezentacijom Rumunije da bi podrška navijača mogla da bude ključna u revanš meču u Kragujevcu.