Izvor: Elsa, Getty Images
Rukomet 13.08.2017 | 18:15 > 18:18

SP U19: Hrvati do druge pobede i drugog mesta u grupi

Rukometna reprezentacija Hrvatske ostvarila je drugu pobedu na Svetskom prvenstvu za rukometaše mlađe od 19 godina, pošto je u četvrtom kolu grupe C ubedljivo bila bolja od selekcije brazila 40:24 (18:13)

Hrvati su bili koncentrisaniji u napadu i već u 23. minutu su ostvarili značajnu prednost, pa su na pauzu otišli sa pet golova prednosti (18:13).

Mlada rukometna selekcija Hrvatske nastavila je u istom ritmu i u drugom delu igre, pa do kraja meča nije imala većih problema.

Hrvatska do sada ima dve pobede, jedan remi i jedan poraz, na drugom je mestu u grupi C i na dobrom je putu da se plasira u sledeću fazu takmičenja u Gruziji.

Najbolji među Hrvatima bio je Ivan Martinović koji je postigao 11 golova, dok je za brazilsku ekipu Gustavo De Andre Silva postigao pet golova.

Svetsko prvenstvo za rukometaše ispod 19 godina u Tbilisiju na programu je od 8. do 20. avgusta.

SP U19: Srbiji četvrti poraz, Slovenci ubedljivi

Kadetska rukometna reprezentacija Srbije upisala je i treći poraz na Svetskom prvenstvu za rukometaše mlađe od 19 godina. Slovenija je bila bolja 36:23 (20:10), a Srbija se posle četiri kola u grupi D nalazi na četvrtom mestu na tabeli.

Rukometašice sa Nemačkom i Holandijom na SP

Ženska rukometna reprezentacija Srbije igraće u grupi D na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj, a rivali će joj biti selekcije domaćina, Holandije, Južne Koreje, Kine i Kameruna.

EP 2018: Srbija i Hrvatska u "grupi smrti"!

U petak je održan žreb za Evropsko prvenstvo u rukometu 2018, čiji će domaćin biti Hrvatska.

Srbija u trećem šeširu na žrebu u Zagrebu

Reprezentacija Srbije naći će se u trećem šeširu pred žreb grupa za Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj naredne godine, koji će biti održan u petak u 19 časova u koncertnoj dvorani „Vatroslav Lisinski“ u Zagrebu.

Peruničić za SK: U Srbiji granice ljudskosti ne postoje

Vratio se u srpski rukomet kako bi sa Crvenom zvezdom osvojio titulu koju mu je "oteo" Nedeljko Jovanović u čuvenom finalnom meču 1993. u prepunom "Pioniru". Misiju je ispunio 15 godina kasnije, a ubrzo je shvatio da je neophodan klubu i ušao je u priču koja ga je koštala mnogo živaca.

Lacković za SK: Balić je najbolji svih vremena!

Tokom bogate karijere osvojio je gotovo sve što se u rukometu može osvojiti, jedini trofej koji mu nedostaje jeste reprezentativno zlato sa šampionata Evrope.

SK podcast: SP u Francuskoj i njegove posledice

U Francuskoj je tokom januara održano Svetsko prvenstvo za rukometaše. Domaća selekcija očekivano je osvojila titulu, Norvežani su šokirali svet plasmanom u finale, a u balkanskoj bici za bronzu Slovenija je načinila nesvakidašnji preokret protiv Hrvatske.

Već viđeno, Vujini "Crnogorci", potop Hrvata, a Srbija?

Spuštena je zavesa na 25. Svetsko prvenstvio u rukometu, reprezentacija Francuske potvrdila je dominaciju i četrvi put u poslednjih pet šampionata popela se na najviši stepenik pobedničkog postolja.

Horvat: Nemamo za čim da žalimo

Hrvatski rukometaš Zlatko Horvat rekao je po povratku sa Svetskog prvenstva, na kojem je njegov tim zauzeo četvrto mesto, da su saigrači i on dali sve od sebe, ali da je teško podneti to što ih je jedan gol delio od finala.

"Ko ne skače nije Slovenac" pevalo se i u Zagrebu

Na Svetskom rukometnom prvenstvu u Francuskoj Slovenija je osvojila bronzanu medalju, prvu na svetskim takmičenjima.

Vujović za SK: Ovo još nisam doživeo (VIDEO)

Bronzana medalja rukometaša osvojena na Svetskom prvenstvu u Francuskoj izazvala je euforiju u Sloveniji.

Francuska ostaje na krovu sveta!

Rukometna reprezentacija Francuske odbranila je titulu svetskog šampiona, pošto je u finalu Svetskog prvenstva pred svojim navijačima pobedila Norvešku.

"Lagao bih kad bih rekao da ne želim da vodim Hrvatsku"

Selektor slovenačke rukometne reprezentacije Veselin Vujović rekao je po povratku sa Svetskog prvenstva u Francuskoj da bi voleo da vodi Hrvatsku, a takođe je stao u odbranu svog kolege sa klupe hrvatske reprezentacije Željka Babića.

Vujin govor za medalju, pa "napad" iz zasede (VIDEO)

Kada se pobeđuje skoro sve je dozvoljeno, a kada se osvoji svetska medalja može i granica da se pređe.

Vujović: Ne znam kako smo pobedili; Hrvati već smenjuju

Selektor rukometne reprezentacije Slovenije Veselin Vujović bio je presrećan posle pobede nad Hrvatskom i osvajanja bronzane medalje na Svetskom prvenstvu u Francuskoj.

SP: Bronza za Vujine Slovence, Hrvati u šoku

U meču za treće mesto na Svetskom prvenstvu u Francuskoj Slovenija je, posle neverovatnog preokreta, pobedila Hrvatsku 31:30 i osvojila prvu medalju na planetarnim smotrama.