Rukometaši banjalučkog Borca ubedljivo u odbranu titule

Rukomet 30. sep 201721:34 > 21:36
Getty Images/Alex Grimm

Rukometni klub Borac Banja Luka odigrao je u subotu prvu utakmicu u novoj sezoni i ubedljivom pobedom protiv Maglaja počeo odbranu titule.

U subotu je na programu bilo šest mečeva drugog kola, a Borcu je ovo bio prvi duel u novoj sezoni jer je u prvom kolu bio slobodan.

Banjalučani su slavili protiv Maglaja 34:19 (12:11). Maglaju je ovo prvi poraz, nakon pobede protiv Dervente u prvom kolu (33:25).

Uspavano su šampioni BiH ušli u meč pa smo u prvom poluvremenu imali egal duel i igru gol za gol, ali je u drugom poluvremenu Borac zaigrao odlično i deklasirao rivala.

Najbolji strelac Borca bio je Vladan Đurđević sa osam golova, Srđan Mijatović, Dejan Unčanin i Armin Marić dodali su po pet. Sjajan je na golu bio Bojan Ljubišić koji je zabeležio 16 odbrana.

Sedžad Abdurahmanović postigao je četiri gola za Maglaj.