LŠ: Preokret Šafhauzena, Zagreb pao u Manhajmu

Rukomet 12. okt 201722:18 > 22:36
Getty Images/Juergen Schwarz

U četvrtak su se u EHF Ligi šampiona igrala dva meča grupne faze, a pobede su ostvarili švajcarski Kadeten Šafhauzen i nemački Rajn Nekar Leven.

Šafhauzen je slavio rezultatom 25:24 protiv danskog Skjerna, u okviru petog kola Grupe C Lige šampiona. Danci su na poluvremenu vodili sa 13:9, ali su domaći rukometaši u nastavku preokrenuli, a za pobedu je najzaslužniji bio Mađar Gabor Časar sa devet pogodaka. Pratili su ga u švajcarskom timu još Garolu Nuružinezad i Johan Koh, koji su postgili po tri gola.

U timu Skjerna Markus Olson je bio strelac šest puta, dok su Hakon Mirol i Rene Rasmusen imali po četiri gola.

Skjern, Šafhauzen i Velenje imaju po šest bodova na čelu grupe, a slede Elverum, Ademar i Dinamo Bukurešt.

Rajn Nekar Leven je lako izašao na kraj sa Zagrebom, a u Manhajmu je u meču Grupe A bilo 31:24 (15:11). Mads Larsen i Hendrik Pekeler su bili strelci po sedam puta za nemački sastav, dok je Žarko Marković postigao pet golova u timu iz Hrvatske.

Zagreb je posle dva remija, upisao i treći poraz, i sada je šesti na tabeli Grupe A. Rajn Nekar je vodeći sa tri pobede i dva remija, i ima osam bodova.