SEHA: Pančevci nedorasli Celju, Vardaru evropski derbi

Rukomet 17. okt 201720:19 > 20:30
Getty Images/Alex Grimm

Rukometaši Dinama iz Pančeva poraženi su od ekipe Celja rezultatom .... dok je Vardar bio bolji od ekipe Zagreba rezultatom 30:23 i tom pobedom ostao usamljen na prvom mestu SEHA lige.

Zagrebački klub je uspevao da održi egal do 20. minuta prvog poluvremena, a u tom periodu Vardar je imao gol zaostatka. Od tog trenutka Makedonci su napravili seriju od četiri gola, pa je u tom trenutku na semaforu pisalo 10:7. Gost je u tom trenutku izgubio ritam pa je na poluvremenu Vardar vodio 17:10.

U drugom poluvremenu bilo je nerešeno (13:13) pa je tako Vardar održao stopostotan učinak u SEHA ligi ove sezone.

U narednom kolu gostuju ekipi Celja. Slovenci su bili ubedljivi u meču sa Dinamom iz Pančeva koji su rešili u svoju korist rezultatom 37:26. Ekipa Celja je meč prelomila još u prvom poluvremenu jer su na odmor otišli sa devet golova prednosti.

Nakon ovog meča Celje zauzima peto mesto, dok je Dinamo poslednjeplasirani sa jednom pobedom i četiri poraza.