ASOBAL: Anaitasuna stigla Barselonu

Rukomet 4. nov 201720:26 > 20:40
Getty Images/Alex Grimm

Rukometaši Anaitasune su savladali Benidorm na gostovanju rezultatom 30:26 u osmom kolu ASOBAL šampionata, pa su tako na tabeli sustigli šampiona Barselonu.

Tim iz Pamplone je ekipu iz poznatog španskog letovališta savladao mnogo efikasnijom igrom u drugom poluvremenu, kada je bio bolji rezultatom 15:10. Posle prvih 30 minuta Benidorm je vodio sa 16:15.

Najefikasniji u ekipi Anaitasune je bio Raul Kampos sa šest golova, dok je kod Benidorma bio najbolji Ander Iganja sa pet pogodaka.

Posle osam kola Barselona i Anaitasuna imaju maksimalan učinak i po 16 bodova na prvom mestu.

Ostali rezultati 8. kola: Valjadolid – Zamora 30:22 (14:12), Kuenka – Bidasoa 30:23 (14:12), Ueska – Granoljers 23:24 (11:10), Puente Henil – Puerto Segunto 27:24 (11:10), La Rioha – Gvadalahara 25:28 (12:13).