Đer slomio otpor Rostova za vrh tabele

Rukomet 6. nov 201722:20 > 22:21
Getty Images/Alex Grimm

Rukometašice Đera savladale su ekipu Rostova 25:23 (13:9) na domaćem terenu i sada su na vrhu tabele Grupe B.

Ekipa Đera se tako revanširala Rostovu za poraz od pre dve nedelje u Rusiji.

Domaća ekipa je u prvom poluvremenu bila agresivnija u napadu, a do ključne prednosti rukometašice Đera stigle su u drugom delu prvog poluvremena golovima Stine Oftedal, Nore Mork, Dud Amorim i Anite Gorbič.

U nastavku gošće nisu nalazile rešenje za odličnu odbranu Đera, a briljirala je i Kari Grimsbo, golman reprezentacije Norveške, pa su Mađarice otišle na pauzu sa četiri gola prednosti.

Ekipa Rostova pripretila je u drugom delu igre golovima kapitenke Julije Managarove i Sirabe Dembele, pa je Đer minut pre kraja meča imao samo gol prednosti.

Domaći tim je ipak uspeo da sačuva prednost i tako ostane na vrhu tabele Grupe B sa tri trijumfa i jednim porazom.

Rostov se sa skorom 2:2 nalazi na trećoj poziciji.