LŠ: Podvig Budućnosti, avantura u eliti se nastavlja

Rukomet 18. nov 201720:39 > 20:41
ŽRK Budućnost

Rukometašice Budućnosti uspele su da naprave podvig, iako su ga one nazivale primarnim ciljem. U konkurenciji sa Mecom, nemačkim Bitinghajmom i norveškim Vajpersom izborili su plasman među 12 najboljih timova Lige šampiona. U meču odluke pobedili su Vajpers sa 26:23.

Iako je trener Dragan Adžić pokušavao na sve načine da rastereti svoje izabranice pritiska koji je stvoren u medijima i javnosti pred duel sa norveškim Vajpersom dešavanja u prvom poluvremenu su pokazala da mu to nije u potpunosti pošlo za rukom. Svesne da igraju meč od kojeg im zavisi plasman u glavnu fazu Lige šampiona rukometašice Budućnosti su se kao lavice borile u odbrani, ali s druge strane u napadu su drhtale ruke.

Šampion Crne Gore je u prvom poluvremenu postigao samo 11 golova, a na semaforu je pisalo 13:11. U tom trenutku, Vajpers je bio među 12 najboljih u Ligi šampiona, a Budućnost u EHF Kupu. Ali, ostalo je još 30 minuta. Ostala je nada.

Ono što nije uspeo pre početka utakmice, trener Budućnosti i selektor Crne Gore, Dragan Adžić uspeo je tokom mini odmora. Očigledno je objasnio devojkama da nije smak sveta ni ako izgube, da će biti još velikih utakmica. Da izađu na parket i nastave da se bore. Tako je i bilo.

Odbrana je i dalje bila granitna a konačno je proradio i napad. Dva laka gola iz tranzicije i Budućnost je stigla do izjednačenja. Pokazalo se da je to bilo presudno po epilog ovog duela. Rukometašice Budućnosti su u tom trenutku osetile da mogu da se bore sa rivalom i sa pritiskom, zaigrale su gotovo bez greške.

Borile su se za svaki pedalj terena, brzim kontrama i polukontrama lomili otpor rivala, pa je sredinom drugog poluvremena na semaforu pisalo 21:16 za Budućnost. U tom trenutku, na osnovu onoga što smo mogli da vidimo na parketu delovalo je da ništa ne može da zaustavi Budućnost na putu ka trijumfu. Tako je i bilo.

Najefikasnije u sastavu Budućnosti bile su Milena Raičević sa 7, Matea Pletikosić sa 5 i Dijana Ujkić sa 3 gola. S druge strane, Norvežanke su bezuspešno od poraza pokušavale da spasu Jorum Suland sa 9 i Herg Arncen sa 4 gola.

Konačan spisak druge, ili ti glavne faze Lige šampiona u kojoj će učestvovati 12 ekipa podeljenih u dve grupe biće poznat posle utakmica koje su na programu u nedelju. U svakom slučaju, Budućnost je obezbedila još šest jakih utakmica u elitnom takmičenju a u drugu fazu ide sa četiri osvojena boda.