SRLS: Partizan pobedio u Šapcu, 11 golova Butulije

Rukomet 2. dec 201722:28 > 22:30
SK

Rukometaši vodećeg Železničara, potom Partizana, Rudara i Šamota zabeležili su pobede u mečevima 10. kola Superlige Srbije.

Železničar je posle izjednačenog prvog poluvremena (12:139 slavio na gostovanju Slogi u Požegi sa ubedljivih 28:19.

Devet golova postigao je Milan Đukić, a po četiri Žarko Petković i Stevan Sretenović. Kod domaćih po šest su upisali Darko Todorović i Dušan Medić.

Partizan je u Šapcu nadoknadio gol minusa sa poluvremena i u odličnom meču bio bolji od Metaloplastike – 30:29 uz 11 golova iskusnog beka Bojana Butulije. Po šest su dodali Daeko Stevanović i Nemanja Živković. U timu iz Šapca odskočili su Vojislav Brajović sa 6 i Nemanja Milovanović sa pogotkom manje.

U trijumfu Rudara na gostovanju Jugoviću u Kaću Željko Šukić je upisao 8 golova, a u vojvođanskoj ekipi Dejan Karan je zabeležio 6.

šamot je u Aranđelovcu bio siguran protiv Požarevca – 36:27. Po 6 golova postigli su Nikola ilić i Danilo Živković, a kod gostiju po pogodak manje zabeležili su Đorđe Todorović i Milan Knežević.