Cvijićeva izborila remi Srbije u drami protiv Nemačke!

Rukomet 5. dec 201717:34 > 19:31
RSS

Ženske rukometne reprezentacije Srbije i Nemačke igrale su nerešeno rezultatom 22:22 u trećem kolu Grupe D Svetskog prvenstva u Nemačkoj. Gol za bod Srbije postigla je Dragana Cvijić tri sekunde pre kraja utakmice.

Veoma je uzbudljivo bilo na terenu dvorane u Lajpcigu gde su prvo poluvreme dobile Srpkinje rezultatom 11:9, dok su u drugom delu Nemice stigle zaostatak, a umalo su i slavile pobedu.

Srbija je odigrala bolje prvo poluvreme, i u drugom je vodila glavnu reč tokom prvih desetak minuta, ali je kasnije ušla u nervoznu završnicu. Izabranice Ljubomira Obradovića su u jednom momentu imale i dve igračice više, ali su vezale seriju grešaka, čime je Nemačka došla i do vođstva posle dugo vremena. Na kraju su Srpkinje morale da se bore za bod, a heroj je bila Dragana Cvijić, koja je tri sekunde pre kraja izborila remi (22:22).

Srbija i Nemačka sada imaju po pet bodova na čelu Grupe D, ali ekipa selektora Obradovića ima bolju gol-razliku. Do kraja grupne faze turnira Srbije će igrati još protiv Holandije (sreda 15,30) i Južne Koreje (petak 20,30), a zatim sledi osmina finala. Iz svake grupe najbolje četiri ekipe nastavljaju takmičenje.

Najefikasnija u timu Srbije bila je Katarina Krpež-Šlezak sa sedam golova, dok je na drugoj strani Svenja Huber imala šest pogodaka.

Tok meča:

Meč protiv Nemačke počela je i jedna od najboljih srpskih rukometašica Andrea Lekić, koja se oporavila posle povrede ramena.

Duel u Lajpcigu su bolje otvorile Nemice sa dva gola Endži Geške. Nemačka selekcija je na startu susreta krenula agresivno pa je već posle nekoliko minuta na semaforu pisalo 5:1. Ipak, kapiten Srbije Katarina Krpež-Šlezak je preuzela konce igre u svoje ruke pa je od prvih šest golova Orlica postigla pet (7:6).

Najzad je Srbija uhvatila rezultatski priključak za 7:7, a onda je i u 23. minutu došla do prvog vođstva, kada je Volteringovu sa sedam metara savladala naravno Katarina Krpež-Šlezak (9:8).

Izabranice Ljubomira Obradovića su pred kraj poluvremena pojačale pritisak u odbrani, dok su na drugoj strani Sanja Damnjanović i Jelena Lavko Srbiju dovele do +2 (11:9). Katarina Krpež zatim nije realizovala sedmerac, pošto je Volteringovu na golu zamenila Kramarčik. Nemice su imale još dva napada za smanjenje rezultata, ali je ostalo 11:9 za Srbiju posle prvih 30 minuta.

U drugom delu igre nastavila se velika borba na terenu u Lajpcigu, a Nemice su odmah izjednačile na 11:11. Srpkinje su preko odlično istrčanih kontranapada uspele da se ponovo odlepe na 13:11, a zatim je odlične role prikazala i Slađana Pop-Lazić, čijim je golom Srbija povela sa 16:13.

Tamara Radojević je pogodila za 17:14, ali su Nemice opasno pripretile i uz nekoliko spornih odluka arbitara iz Norveške stigle do 18:18 golom Huberove.

Na pet minuta pre kraja, pri rezultatu 20:19 za Srbiju, Dragana Cvijić je zaradila dvominutno isključenje, što je Karolijusova iskoristila za izjednačenje.

Sa igračicom manje Srbija je uspela da postigne pogodak, a bila je precizna Sanja Damnjanović. Međutim, novi sedmerac za Nemačku, koji šestim golom na meču realizuje Huberova (21:21). Srbija ne uspeva da realizuje naredni napad, što nemački tim koristi za prvo vođstvo u drugom poluvremenu. Gol je postigla Karolijusova za 22:21.

Srpkinje su nespretno započele poslednji napad u kome su vrebale šansu za izjednačenje, bukvalno su stajale na centru dok su čekale leteće izmene, ali su uspele da na kraju sa terena izađu neporažene. Lopta je došla do pivota Dragane Cvijić koja je dobila duel sa protivnicom i tri sekunde pre kraja izjednačila 22:22, što je ostao i konačan rezultat.

Obe reprezentacije su u prva dva kola ostvarile pobede. Srpkinje su pobedile Kinu (43:23) i Kamerun (34:21), a Nemice Kamerun (28:15) i Južnu Koreju (23:19).

U utorak su u Grupi D odigrane već dve utakmice. Južna Koreja je bila bolja od Kine 31:19, a Holandija od Kameruna 29:22.

Do kraja grupne faze turnira Srbije će igrati još protiv Holandije (sreda 15,30) i Južne Koreje (petak 20,30), a zatim sledi osmina finala. Iz svake grupe najbolje četiri ekipe nastavljaju takmičenje.