Getty Images/Alex Grimm

Rukomet

06.12.2017 | 15.19 > 16:56

Srbija u poslednjim sekundama ostala bez pobede

Ženska rukometna reprezentacija Srbije remizirala je sa Holandijom u četvrtom kolu grupe D Svetskog šampionata rezultatom 27:27.

Ženska rukometna reprezentacija Srbije

RSS

Holanđanke su do remija došle golom na nekoliko sekundi do kraja, što za Srpkinje ništa drastično ne menja. Čak i da je pobedila Srbija bi u poslednjem kolu protiv Južne Koreje morala da trijumfuje da bi došla do prve ili druge pozicije u grupi.

Najefikasnija kod Srbije bila je Marina Dmitrović sa devet golova, dok su po tri dale Krpež, Lekić, Damnjanović i Obradović.

Na golu je ponovo briljirala Čolićeva, koja je meč završila sa 19 odbrana.

Kod Holandije, Abinj se sedam puta upisala u strelce, dok je gol manje postigla Broh.

Posle ovog remija Srpkinje se nalaze na prvoj poziciji u grupi sa šest bodova, jednim više ali i mečom više u odnosu na Nemačku, koju očekuje lagani meč sa Kinom. Sa druge strane, Holandija je trenutno treća sa pet bodova.

Meč protiv Koreje u poslednjem kolu na programu je u petak od 20,30 časova.

Tok meča:

Srbija je otvorila utakmicu u Lajpcigu sa dva gola Marine Dmitrović, dok na drugoj strani Holanđanke nisu iskoristile dva napada, a dve odbrane je upisala i golman Srbije Marija Čolić (2:0).

Dmitrovićeva je nastavila seriju golova, ali je Holandija preko Ivet Broh smanjila na 3:2, zatim preko svoje najefikasnije igračice Lois Abin izjednačila (3:3).

Srbija je došla do prvog sedmerca posle devet minuta, a još jedan gol je upisala Marina Dmitrović (4:4). Međutim, Ivet Broh je nastavila da sa pozicije pivota napada odbranu Srbije pa je ponovo bila precizna uz učinak 4/4.

Sjajnu kontru su Orlice odigrale preko Dijane Radojević za 6:5, dok je Čolićeva najzad zaustavila zahuktalu Broh, koja je zatim zaradila i isključenje od dva minuta.

Sa igračicom manje Holanđanke su primile, ali i postigle pogodak, a onda su posle još jednog dobrog napada smanjile na 8:7.

Isključenje je u timu Srbije dobila Dragana Cvijić, ali su Marija Obradović i Marina Dmitrović ponovo savladale golmana Holandije Jasminu Janković, devojke koja je rođena u Doboju u BiH (11:10). Cvijićeva je još jednom morala dva minuta van igre, a Holanđanke preko Smits stižu i do 13:12.

Selektor Obradović je na teren poslao i oporavljenu Andreu Lekić, preko koje su bezuspešno išla naredna tri napada, jedan i sa igračem više, ali je rukometašica Vardara tek iz četvrtog puta pogodila za minus 1 (14:13).

U finišu poluvremena Holandija ponovo dolazi u vođstvo, ali se na odmor ide sa nerešenim rezultatom posle golova Sanje Damnjanović i Marije Dmitrović 15:15.

Holanđanke su nastavile i u drugom poluvremenu da se oslanjaju na brze kontra-napade, pa su ubrzo došle u vođstvo 18:17. Međutim, na drugoj strani je uzvratila preko Krpež i Lekićeve i poravnala rezultat.

U nastavku, Holandija je konstanto u prednosti od jednog gola, ali i Srbija uspeva da pronalazi dobra rešenja u napadu i meč održava u egalu - 21:21.

Srpkinje su na sjajan način iskoristile igrača više, pa je Dmitrovićeva devetim golom dovela Srbiju do prednosti 23:21.

U tim trenucima, Čolićeva je uspela sjajnim odbranama da održi prednost Srbije, da bi Lekićeva trećim pogotkom povećala na 24:21.

Na šest minuta do kraja Srbija je, uprkos igraču manje, uspela da dođe do golova preko Damjanovićeve 26:23.

Čolićeva je na tri minuta do kraja zabeležila neverovatnu odbranu i skinula zicer - 27:25 za Srbiju.

Na minut do kraja Holanđanke smanjuju na 27:26 i uvode meč u pravu dramu. Na drugoj strani Vester je skinula šut srpske rukometašice, pa Holanđanke imaju napad da za izjednačenje, do kojeg su i došle pogotkom nekoliko sekundi do kraja.

Srbija je u dosadašnjem toku turnira, u Grupi D koja se igra u Lajpcigu, ostvarila dve pobede i remi. Srpkinje su savladale Kinu (43:23) i Kamerun (34:21), dok su u utorak u uzbudljivom meču remizirale protiv domaćina Nemačke (22:22).

Holanđanke, koje su svetske i evropske vicešampionke, u prvom kolu su iznenadile porazom od Južne Koreje (24:22), dok su zatim nadigrale Kinu (40:15) i Kamerun (29:22).

Obe reprezentacije su se plasirale u osminu finala, ali je pitanje sa kog će mesta u grupi ići dalje, dok su već eliminisane Kina i Kamerun.

U prvom meču dana u Grupi D Južna Koreja je savladala Kamerun sa 33:21 (16:6).