Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Rukomet

28.01.2018 | 23.46 > 23:51

MVP Šterbik: Odoh u penziju, ali ako zatrebam...

Arpad Šterbik je došao kao zamena i svojevrsno pojačanje za reprezentaciju Španije na Evropskom prvenstvu i postao junak finala!

Arpad Šterbik

Alex Grimm/Getty Images

Španci su u finalu savladali Švedski i postali šampioni Evrope, dok je Šterbik dobio nagradu MVP finala.

"Mislim da su do finala stigle dve najbolje ekipe na turniru. Ovo je istorijsko zlato za Španiju, veliki broj igrača će otići u penziju sa zlatnom medaljom.

Rekao sam da je ovo za mene kraj reprezentativne karijere, ali ako me ponovo pozovu i ako im budem potreban, tu sam.

Samo, moraju da znaju da više nisam mladić, a i nadam se da neče opet biti nekih povreda", rekao je Šterbik nakon finala.

youtube

Komentari (3)

simke

Pjer, Gdje sam ja napisao bilo kakav stav o njegovoj odluci da ne igra za Srbiju vise, pa da pises odgovor ovakvog sadrzaja .Samo sam rekao da su pravila besmislena.Po meni, on bi mogao da igra ili za Srbiju gdje je rodjen ili za Mađarsku, jer je etnicki Mađar i pri tom kada zaigra za jednu zemlju vise nema mjenjanja.Sve ostalo je obesmisljavanje reprezentativnog sporta. Ok, ljut si, ogorcen si, nemoj vise nastupat za Srbiju ali nema vise igrat ni za koga drugog.Nisu klubovi, majka mu stara.

Odgovori 2 1

simke

Ovo pokazuje svu besmislenost propisa u rukometu.Mađar iz Srbije donosi zlato Španiji.Da ne pricam sto je vec igrao za Srbiju.Totalno obesmisljavanje reprezentativnog sporta.

Odgovori 18 4

Pjer Đokovski

da se prema njemu odnosili kao prema nizoj rasi ostao bi on ovde. Posto su Srbi bahati to se desava.

10 2

Šoštarić: Srbija je jedna od najtalentovanijih ekipa

Selektor hrvatske ženske rukometne reprezentacije Nenad Šoštarić pohvalio je reprezentaciju Srbije, koja će na predstojećem Evropskom prvenstvu biti jedan od tri rivala njegovom timu u C grupi.

Srbija u drugom šeširu za žreb kvalifikacija za EP 2022

Uoči žreba kvalifikacija za Evropsko rukometno prvenstvo za muškarce 2022. godine, čiji su domaćini Mađarska i Slovačka, EHF je odredio šešire.

"Bili smo sjajni, ali nismo imali kontinuitet za zlato"

Nije rukomet uvek bio sport na marginama, nije tavorio u prosečnosti, bilo je novca, dobrih igrača, entuzijasta, bio je gledan, ljudi su ga voleli.

Simić za SK: Neću da razmišljam o rukometu do jula

Odluka čelnika EHF da ukinu baraž mečeve za plasman na Svetsko prvensto i da vizu za Egipat dodele selekcijama na osnovu plasmana na prošloj planteranoj smotri, jako je pogodila rukometaše Crne Gore.

Rukometašice Srbije i CG na EP, rukometaši ne idu na SP

Rukometašice Srbije i Crne Gore obezbedile su plasman na naredno Evropsko prvenstvo, jer su kvalifikacije prekinute, dok rukotemaši Srbije i Crne Gore neće igrati na Svetskom prvenstvo jer su otkazani baraž mečevi.

Šterbik: 12 sati na golu, samo bez trčanja i tegova...

Legedarni Arpad Šterbik zbog pandemije koronavirusa odlučio je pre vremena da završi karijeru u kojoj je osvojio sve što može da se osvoji.

Šterbik se penzionisao zbog koronavirusa

Čuveni rukometni golman Arpad Šterbik odlučio je da završi profesionalnu karijeru u 41. godini.

Lekićeva se vraća za olimpijske kvalifikacije

Selektor srpskih rukometašica Ljubomir Obradović objavio je širi spisak igračica na koje računa u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Tokiju, kao i Evropsko prvenstvo.

Perun: Neka izađu i kažu što neće da igraju za Srbiju!

Selektor rukometne reprezentacije Srbije Nenad Peruničić mesec dana posle razočaravajućeg izdanja na Evropskom prvenstvu podneo je ostavku i otvorio dušu pred novinarima.

Duvnjak se rasplakao ispred kamere; Karačić: Plačemo...

Hrvatska rukometna reprezentacija izgubila je 22:20 protiv Španije u finalu Evropskog prvenstva.

Hrvatska nije izdržala - Španija ponovo prvak Evrope

Rukometna reprezentacija Španije odbranila je titulu šampiona Evrope pošto je u finalu u Stokholmu pobedila selekciju Hrvatske rezultatom 22:20 (12:11).

Duvnjak i Karačić u idealnom timu EP

Evropska rukometna federacija (EHF) izabrala je idealan tim Evropskog prvenstva, a u njemu se nalaze dvojica hrvatskih reprezentativaca, kao i jedan slovenački rukometaš.

Nemci bolji od Portugala za peto mesto

Rukometaši Nemačke osvojili su peto mesto na Evropskom prvenstvu, pošto su savladalu Portugal rezultatom 29:27.

Vujović sa igračima proslavio pobedu Hrvatske (VIDEO)

Rukometna reprezentacija Hrvatske pobedom u dramatičkom mečui protiv Norveške plasirala se u finale Evropskog prvenstva, a uspeh državnog tima proslavili su i igrači PPD Zagreba i njihov trener Veselin Vujović.

EP: Pobeda Norveške, Slovenija na Španiju

U polufinalu Evropskog prvenstva u rukometu snage će posle dramatičnog poslednjeg kola odmeriti Norveška i Hrvatska, odnosno Španija i Slovenija, a borbe za mesto u finalu su na programu 24. januara.

EP: Slovenija u polufinalu, Hrvatska druga u grupi!

Rukometaši Hrvatske u velikom derbiju Grupe I uspeli su da nadoknade minus od pet golova, stignu do remija protiv Španije – 22:22, ali su tako osvojili drugo mesto u grupi.