SEHA: Dinamu bod, debakl Vojvodine

Rukomet 14. feb 201820:55 > 20:57
SK

Rukometaši Dinama u Pančevu su odigrali nerešeno sa slovačkim Prešovom 26:26 u meču 14. kola SEHA lige, dok je Vojvodina u Novom Sadu ubedljivo poražena od Gorenja iz Velenja sa 39:27.

Dinamo je prekinuo niz od tri poraza u regionalnom takmičenju, dok gosti već sedam utakmica ne znaju za trijumf (dva remija i pet neuspeha).

Pančevci su u drugom poluvremenu nadoknadili dva gola minusa posle prvih 30 minuta (12:14) i golom Veselina Jelića došli do boda. Dinamo je saa 8 bodova pretposlednji na tabeli, dok je Prešov tri mesta bolje plasiran sa 17 bodova.

Jakub Hrstka je predvodio goste sa 6 golova, dok je Lukas Urban upisao 5. Kod Pančevaca Aleksandar Pilipović je zabeležio 6, a Petar Žujović, Milan Mirković, Stefan Šaponjić i Ivan Dimitrijević po 5 pogotka.

Poslednjeplasirana Vojvodina je pred svojom publikom upisala treći uzastopni poraz. Slovenci su na poluvremenu imali 6 golova prednosti (19:13) i pitanje pobednika više se nije postavljalo. Gorenje je peto na tabeli sa 21 bodom.

Sa po 6 golova prednjačili su Rok Golcar i Verdinek Matic, a Božidar Nadoveza je bio najefikasniji kod „lala“ sa 5 pogodaka.