Vardar ubedljiv protiv Bitighajma, Lekićeva sjajna

Rukomet 2. mar 201820:37 > 20:47
Alex Grimm/Getty Images

Rukometašice Vardara savladale su nemački Bitighajm rezultatom 30:22 u meču 9. kola Grupe 2 EHF Lige šampiona.

Trijumf makedonske ekipe nije dolazio u pitanje u dvorani „Jane Sandanski“ u Skoplju pošto je tim Vardara posle prvih 30 minuta stekao prednost od plus pet, da bi zatim nastavio u još jačem ritmu u drugom poluvremenu.

Tada je prednost rasla i do plus devet, ali nije prelazila dvocifrenu granicu, pa su Nemice koliko toliko uspele da sačuvaju obraz u Makedoniji.

Najefikasnija je bila srpska rukometašica Andrea Lekić sa osam golova, dok je Sara Ristovska pogađala četiri puta. U nemačkom timu po četiri gola su postigle Mia Biltoft, Antje Lauenrot i Luisa Šulce.

Vardar posle devet kola ima osam pobeda i poraz, te je siguran na prvom mestu na tabeli. Bitighajm je poslednji sa samo jednom pobedom i nema šansi za prolazak u četvrtfinale.

Makedonke sa mesta B1 očekuju četvrtoplasiranu ekipu iz Grupe 1, a to mogu da budu danski Nikebing Falster ili Mitjiland, kao i ruski Krim.