Rukometaši Lovćena slavili u Bijelom Polju

Rukomet 16. mar 201821:06 > 21:08
RK Lovćen

Odigrana je prva utakmica poslednjeg kola ligaškog dela šampionata Crne Gore u rukometu. Jedinstvo je u Bijelom Polju poraženo od Lovćena sa 25:13 koji će sa prvog mesto ući u Superligu.

Ljubitelji rukometa su tokom prvog poluvremena gledali pravi rat na terenu. Defanzivne zadatke su obe ekipe ispunjavale bez greške, a izuzetno raspoloženi za igru bili su i golmani Jedinstva Zarija i Lovćena Mihaljević. U samoj završnici Cetinjani su kaznili nekoliko grešaka domaćina i na odmor otišli sa viškom od tri gola – 9:6.

U nastavku Lovćen je nametnuo mnogo bržu igru, stigli su Cetinjani do lakih golova iz kontri i polukontri, pobegli su na 15:8. Ekipa iz Bijelog Polja je lišena pomoći najboljeg igrača Zonjića u tom trenutku istakla belu zastavu, a Lovćen mirno priveo meč kraju.

Prevagu na tasu Lovćena doneli su Kaluđerović sa šest i Krivokapić sa pet golova. Kod Jedinstva bolji od ostalih bili su Denić sa četiri i Medojević sa tri gola.

U subotu igraju Komovi i Mornar, a u nedelju Partizan i Mojkovac. Posle ovih duela biće jasno ko ide u Superligu i sa koliko bodova. Ako ne bude iznenađenja (Mornar da pobedi Komove ili Mojkovac pobedi Partzan) četiri ekipe koje će nastaviti borbu za titulu biće Lovćen, Partizan, Jedinstvo i Komovi. Cetinjani će u Superligu ući sa bodom više u odnosu na aktuelnog šampiona države Partizan iz Tivta.