Rukometaši BiH se revanširali Crnoj Gori

Rukomet 7. apr 201819:19 > 19:24
RSCG

U drugom kontrolnom meču tokom EHF nedelje rukometaši Bosne i Hercegovine pobedili su u Podgorici Crnu Goru sa 29:25 i na taj način se revanširali za poraz od petka – 21:18.

Prevagu na tasu Bosne i Hercegovine doneli su Vegar sa 7, Terzić i Predragović su postigli po 6 golova, a ponovo je bio sjajan golman Burić koji je imao 15 odbrana. Kod Crne Gore bolji od ostalih bili su Grbović sa 5, Radović, Božović i Lasica sa po 3 gola.

Selektori Bosne i Hercegovine i Crne Gore su priliku pružili svim igračima. Evidentno je bilo da su Crnogorci nešto opuštenije ušli u ovaj meč, a kazna je stigla veoma brzo.

Gosti su bili bolji tokom prvog poluvremena kojeg su dobili sa 17:13. U nastavku su znalački kažnjavali greške rivala, igrali dobro u odbrani i zasluženo stigli do trijumfa.

Dueli koji su ostali iza selektora Crne Gore Dragana Đukića i njegovih pulena su opomena i nauk za mnogo važnije baraž mečeve koje Crnu Goru očekuju tokom leta za mesto na Svetskom prvenstvu protiv Hrvatske.