Partizan slavio u derbiju, Lovćen deklasirao Komove

Rukomet 21. apr 201820:52 > 21:01
RK Partizan Tivat

Bijelo Polje je bio rukometni centar Crne Gore ove subote. Odigrana su dva meča Superlige. Lovćen je pobedio Komove sa 37:17, a Partizan je bio bolji od Jedinstva sa 28:25.

U derbiju kola Partizan je pobedio Jedinstvo i ostao u trci za osvajanje titule, mada je realno Lovćen mnogo bliži cilju. Posle izjednačene igre tokom prvog poluvremena, Tivćani su u nastavku meča zaigrali daleko agresivnije u odbrani, usledilo je nekoliko lakih golova iz tranzicije pa je na desetak minuta pre kraja Partizan pobegao na 23:19, a zatim mirno priveo meč kraju. Ova pobeda će mnogo značiti Partizanu u psihološkom smislu, s obzirom da ih u narednom kolu čeka derbi sa Lovćenom, a na finalnom turniru Kupa (20. i 21. maja) rival Partizanu u polufinalu biće upravo Jedinstvo.

Prevagu na tasu Partizana doneli su Nemanja Drakulović sa sedam, Filip Blečić je postigao pet, Aleksa Perišić i Bogdan Međedović po četiri gola. Izuzetno raspoložen je bio i golman Jakov Sinđić sa 15 odbrana. Kod Jedinstva Milun Danić i Slobodan Zonjić su postigli po sedam, a četiri gola je postigao Danilo Joksimović.

O duelu između Lovćena i Komova više od reči govori krajnji rezultat 37:17. Cetinjani su već na poluvremenu rešili pitanje pobednika jer je na semaforu pisalo 19:8. Bilo je to dovoljno da se meč lako privede kraju, a najefikasniji u sastavu Lovćena bili su Balša Perović sa šest, Nikola Beloica, Miodrag Stanojević i Stefan Jauković sa po četiri gola. Kod Komova, nešto bolji od ostalih bili su Aleksandar Bakić sa četiri i Milija Kastratović sa tri gola.

Na dva kola pre kraja, Lovćen ima tri boda više u odnosu na Partizan, a u narednom kolu je na programu veliki derbi. U Tivtu će snage odmeriti Partizan i Lovćen. Uskoro bi trebalo da bude poznat i domaćin finalnog turnira.