EHF LŠ: Pari Sen Žermen slomio Vardar za treće mesto

Rukomet 27. maj 201817:09 > 17:14
Martin Rose, Getty Images

Rukometaši Pari Sen Žermena slavili su u meču za treće mesto na Fajnal foru EHF Lige šampiona, protiv ekipe Vardara.

Francuski tim slavio je rezultatom 29:28, posle velike borbe koja je trajala tokom čitavih 60 minuta.

Prvo poluvreme pripalo je, još uvek aktuelnim šampionima Evrope, ekipi Vardara, koja je na pauzu otišla sa golom prednosti 15:14.

Najzaslužniji za pobedu Parižana bio je Nedim Remili sa čak devet golova. Po pet su postigli Sagosen i Korales, dok je Genšemer četiri puta bio precizan. Nikola Karabatić je u pobedi francuskog tima postigao tri gola.

U redovima Vardara najbolji je bio hrvatski rukometaš Luka Cindrić, koji je postigao sedam golova. Jedan manje postigao je Makeda Penja, dok je Ivan Čupić pet puta bio precizan.

Crnogorac Vuko Borozan je tri puta zatresao mrežu Parižana, a srpski rukometaš Mijajlo Marsenić se jednom upisao u listu strelaca. Srpski golman Strahinja Milić je čak devet puta sačuvao gol makedonskog tima.

U finalu Fajnal fora EHF Lige šampiona snage će odmeriti Nant i Monpelje, a taj duel na programu je od 18 časova.