MI: Rukometašice Crne Gore osvojile srebro

Rukomet 30. jun 201822:17 > 22:22
RSCG

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore obradovala je ljubitelje sporta i donela treću medalju Crnoj Gori na Mediteranskim igrama.

Izabranice Per Johansona nadale su se i sanjale zlato, ali su morale da se zadovolje srebrnim odličjem. Španija je u finalu slavila sa 27:23.

U veoma jakoj konkurenciji plasman u finale su izborili domaćin Španija i Crna Gora koja je igrala u podmlađenom sastavu u odnosu na Svetsko prvenstvo prošle godine na kojem je stigla do četvrtfinala. Uz veliku podršku sa tribina, Španija je dobila prvo poluvreme sa 13:11, nastavila sa dobrom igrom i u nastavku, pobegla na 20:15 što se pokazalo nedostižnim za Crnu Goru.

U svakom slučaju, rukometašice mogu da budu zadovoljne ostvarenim jer su pokazale veliki potencijal i talenat, koji bi do izražaja trebalo da dođe na narednom Evropskom šampionatu, na koje je Crna Gora stigla bez poraza u kvalifikacijama.

Podsećanja radi, prethodne medalje za Crnu Goru osvojile su karatistkinje Ana Drašković i Marina Raković. Ana je stigla do srebra, a Marina do bronze.

Crna Gora ima priliku da broj medalja uveća poslednjeg dana koji je na programu u nedelju. Naime, vaterpolisti koji su nedavno osvojili Svetsku ligu, boriće se za bronzanu medalju sa selekcijom Španije u matine terminu, sa početkom u 9 časova i 20 minuta. Gojković je u Taragonu doveo ekipu bez sedam igrača iz Budimpešte gde je osvojena Svetska liga.

U borbi za bronzanu medalju Slovenija je posle neizvesne završnice pobedila Makedoniju sa 30:29.