U20: Slovenci lako sa Norvežanima

Rukomet 19. jul 201821:03 > 21:06
Alex Grimm/Getty Images

Mlada rukometna reprezentacija Slovenije savladala je Norvešku rezultatom 27:19.

Norveška je bolje otvorila utakmicu i povela rezultatom 4:1 a Slovenci su prvi gol dali tek posle sedam minuta igre. U tim trenucima na golu Skandinavaca blistao je Robin Poulsen Hog. Potom su domaći rukometaši serijom od pet vezanih pogodaka pri rezultatu 4:2 došli u prednost koju su kasnije samo uvećavali.

Norvežani su igrali riskantno u napadu sa igračem umesto golmana i Slovenci su čak tri puta to kažnjavali lakim golovima sa svoje polovine.

Šest golova je dao Grega Ocvirk, dok je Sander Simonsen imao pet kod Norveške.

U drugom kolu u petak Norvežani igraju protiv Srbije od 17 časova uz direktan prenos na Sport Klubu 1, dok Slovenija igra protiv Izraela dva sata kasnije.

U grupi A Rumunija je lako savladala Island rezultatom 29:19, a Rumuni su na poluvremenu imali 10 golova viška. Nemci i Šveđani su u istoj grupi igrali nerešeno 22:22.

U grupi C Španija je bila bolja od Poljske 32:23, dok je Hrvatska u daleko neizvesnijem meču dobila Rusiju 26:22.

U grupi D je viđeno najveće iznenađenje jer je Portugalija dobila Francusku sa četiri gola razlike. Bilo je 32:28, a uzbudljiviji od tog bio je meč u istoj grupi između Danske i Mađarske. Danci su dobili taj meč 23:22.