EP U20: Španci slomili Srbiju, Hrvati bolji od Islanda

Rukomet 27. jul 201816:02 > 16:04
Alex Grimm/Getty Images

Srbija će igrati za sedmo mesto na Evropskom prvenstvu za igrače do 20 godina, pošto je u razigravanju za plasman od 5. do 8. poražena od Španije rezultatom 27:24.

Puleni Nenada Maksića ostavili su dobar utisak u meču protiv favorizovanog protivnika, koji je morao da se pomuči kako bi slomio otpor „Orlića“.

Iako su u jednom trenutku gubili 13:7, juniori Srbije uspeli su da u završnici prvog i početkom drugog poluvremena priđu čak i na gol zaostatka, pa je u 38. minutu bilo 16:15.

Nažalost, u narednih nekoliko minuta rukometaši Crvene furije su sa nekoliko kontra napada Martineza Bahesa opet otišli na četiri gola prednosti, koju su sačuvali do kraja.

U selekciji Srbije najbolji pojedinac bio je Nikola Ivanović, strelac devet golova, a pratio ga je Aleksa Maksić sa sedam.

Kod Španaca, pored pomenutog Bahesa, strelca pet golova, istakli su se Tarafeta i Garsija Sans sa po četiri postignuta gola.

Srbija će u nedelju od 10 časova igrati protiv Islanda u meču za sedmo mesto, a Španci će na megdan Hrvatskoj od 12 časova i 30 minuta u borbi za petu poziciju.

Juniori Hrvatske nadigrali su u razigravanju za plasman od 5. do 8. mesta Island rezultatom 31:27.