Učesnik LŠ naneo prvi poraz Vojvodini u SEHA ligi

Rukomet 5. sep 201820:49 > 22:37
Richard Heathcote, Getty Images Sport

Rukometaši Vojvodine pretrpeli su prvi poraz u regionalnoj SEHA ligi.

Novosađani su posle trijumfa na startu takmičenja u Nišu protiv Železničara na svom terenu izgubili od učesnika Lige šampiona, slovačkog Tatran Prešova sa 27:17.

Gosti su odlično počeli meč i posle 10 minuta vodili su sa 4:0 i praktično već tada prelomili utakmicu. Prešov je na poluvreme otišao sa pet golova viška (14:9), a kako se meč bližio kraju prednost je rasla do maksimalnih plus 10.

Janus Lapajne je bio najefikasniji u slovačkoj ekipi sa 5 golova, dok su po četiri dodali Jakub Krstka, Tomas Čip i Bruno Butorac. Kod Novosađana su odskočili Strahinja Stanković sa 5 i Branko Tomić sa 4 pogotka.

Beloruski Meškov Brest je na svom terenu savladao Metalurg iz Skoplja sa 41:29 (17:15), dok je Nekse u Ljubiškom bio bolji od Izviđača sa 24:23.