SEHA: Prva pobeda Nišlija, Vardar lako sa Vojvodinom

Rukomet 2. okt 201818:49 > 22:32
Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Rukometaši Vardara pobedili su Vojvodinu u Skopkju sa 33:26 i posle pet kola zadržali maksimalan učinak u regionalnoj SEHA ligi, dok je prvi trijumf zabeležio niški Železničar.

Trener branioca titule Roberto Garsija Parondo je duel sa Novosađanima iskorstio da odmori pojedine igrače, ali trijumf nijednog trenutka nije dolazio u pitanje.

Vardar je od starta imao prednost, na poluvreme se otišlo sa rezultatom 17:15, a serijom 5:1 na startu drugih 30 minuta domaći tim je definitivno prelomio meč.

Makedonski prvak je maksimalnih plus 9 imao u 48. minutu (29:20), a sjajnu partiju pružio je Dmitrij Kiselev koji je postigao 9 golova iz isto toliko pokušaja. Stas Skube je dodao 4, a Gleb Kalaraš i Janja Vojvodić po 3.

Vojvodina je ostala na jednoj pobedi u pet mečeva, a u četvrtom uzastopnom porazu odskočili su Miloš Grozdanić i Srđan Milić sa po 5 golova.

Prvu pobedu u SEHA ligi upisali su rukometaši Železničara pred svojim navijačima. Nišlije su u dvorani Čair savladale bosanskohercegovački Izviđač sa 30:21.

Ekipu Veselina Vujovića predvodili siu Stevan Sretenović sa 7, odnosno Đorđe Spasić i Jovo Damjanović sa po 5 golova, dok je u poraženoj ekipi 7 pogodaka upisao Domagoj Alilović.

U poslednjoj utakmici odigranoj u sredu Zagreb je na svom terenu savladao Metalurg iz Skoplja sa 26:22 i sa 12 bodova deli drugo mesto na tabeli sa Nekseom, koji ima i meč manje.

Železničar je na tabeli pretekao ekipu Izviđača i Metalurga.