LŠ: Larvik posle trilera dobio Budućnost

Rukomet 13. okt 201820:04 > 20:10
sport klub

Rukometašice Budućnosti nisu uspele da stignu do druge pobede u Ligi šampiona. Posle triler-završnice izabranice Dragana Adžića su poražene od Larvika sa 23:22 (12:12).

Najefikasnije u sastavu tima iz Norveške bile su Molid sa devet, Toft i Kristensen sa po četiri gola. S druge strane, Budućnost su bezuspešno pokušale da spasu od poraza Katarina Bulatović i Milena Raičević sa po pet, odnosno Tatjana Brnović sa tri gola.

Trener Dragan Adžić i devojke koje vodi znale su kakav ih meč čeka u Norveškoj. Znala je ekipa Budućnosti da će domaćin insistirati na brzoj igri sa mnogo tranzicije, što je i bio slučaj. Većim delom prvog poluvremena Larvik je bio u prednosti. U jednom trenutku tim iz Norveške je imao i tri gola više.

Međutim, u samoj završnici odbrana Budućnosti je delovala granitno. Briljirala je na golu Marina Rajčić, pogađale su Katarina Bulatović, Milena Raičević, Tatjana Brnović i Đurđina Jauković pa je posle prvog poluvremena na semaforu pisalo 12:12.

U nastavku meča igralo se po principu gol za gol. Budućnost je dve, tri prilike da stekne dva gola više, nije uspela u tome, a Larvik je na pet minuta pre kraja pobegao na 22:20. Nedugo zatim na semaforu je pisalo 23:21. Katarina Bulatović je smanjila na 23:22, Budućnost stigla do lopte, koja na žalost navijača Budućnosti nije uspela da stigne do Katarine Bulatović koja je bila u sjajnoj poziciji, pa je pobeda pripala Larviku.

Budućnost je u prvom kolu pobedila Odenze sa 31:28, a u treće gostuje Mecu. Plasman među 12 najboljih ekipa Evrope, izboriće tri ekipe iz grupe.