Farska Ostrva iznenadila Crnu Goru

Rukomet 24. okt 201820:03 > 20:04
RSCG

Rukometaši Crne Gore počeli su kvalifikacije za Evropsko prvenstvo na šokantan način. U prvom meču, pred svojim navijačima u Podgorici, odigrali su nerešeno 24:24 protiv Farskih Ostrva.

Selektor Zoran Roganović, koji je na klupi zamenio Dragana Đukića upozoravao je da u kvalifikacijama nema lakih rivala, da svaki igrač mora da pruži maksimum, da pristup meču mora da bude na vrhunskom nivou. Naglašavao je da Farska Ostrva nisu naivna ekipa, da forsiraju skandinavski stil igre, ali je isto tako naglasio da očekuje pobedu, pred mnogo teži duel koji sledi za četiri dana protiv Ukrajine.

Umesto toga usledio je blago rečeno šok. Farska Ostrva su dominirala tokom prvog poluvremena, a na iznenađenje ljubitelja rukometa u Crnoj Gori na semaforu je pisalo 15:10 za Farane. Kritike su očigledno urodile plodom, jer je Crna Gora u nastavku zaigrala daleko bolje i agresivnije, kako u odbani, tako i u napadu.

Izabranici Zorana Roganovića su u nastavku imali tri gola prednosti, u samoj završnici su promašili zicer dok je na semaforu pisalo 24:23, a kazna je stigla četiri sekunde pre kraja meča u vidu izjednačujućeg gola selekcije Farskih Ostrva. Crna Gora 28. oktobra gostuje Ukrajini, a u grupi je još i selekcija Danske koja slovi za velikog favorita.

Podsećanja radi plasman na šampionat Evrope će izboriti dve najbolje selekcije iz grupe i četiri najbolje trećeplasirane iz osam grupa koliko ih ukupno ima.

Slovenija je na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo opravdala ulogu favorita protiv Letonije – 27:21.

Najefikasniji u sastavu Slovenije bili su Janc i Šoštarič sa po pet golova, dok je kod Letonije raspoložen za igru u napadu bio Veršakovs sa šest golova.

U narednom kolu izabranici Veselina Vujovića igraju protiv Estonije.