SEHA: Hrabri Železničar ipak pao u Zagrebu

Rukomet 30. okt 201821:04 > 21:16
Getty Images

Predstavnik Srbije u SEHA ligi niški Železničar poražen je u sedmom kolu od veikog favorita Zagreba 30:28 uz odličnu igru naročito u drugih pola sata.

Izabranici Veselina Vujovića, iako oslabljeni neigranjem nekolicine igrača, pružili su jak otpor lideru regionalne lige, posebno u drugom poluvremenu. Posle prvih pola sata bilo je 16:10 za Zagrepčane, ali u nastavku mnogo bolji gosti, a u 56. minutu uspeli su da se primaknu i na gol zaostatka – 26:25. Ipak, favorit nije dozvolio iznenađenje i na kraju je slavio 30:28.

Kod pobednika najefikasniji bio je Zlatko Horvat sa 12 pogodaka, od čega šest iz sedmerca, uz samo jedan promašaj iz igre. Na drugoj strani Stevan Sretenović postigao je sedam, a Nemanja Živković šest golova. Zagreb je prvi na tabeli sa 18 bodova, dok je Železničar osmi sa šest.

Priliku da ostane na deobi prvog mesta sa Zagrebom imao je Vardar, ali je ubedljivo poražen na gostovanju u Brestu od Meškova 35:20. Makedonski predstavnik je na deobi drugog mesta sa Nekseom i ima 15 bodova, dok je Meškov na deobi četvrtog sa Prešovom i ima 12 bodova.