Komovi slavili u Budvi, pobede Lovćena i Partizana

Rukomet 10. nov 201820:19 > 20:21
sport klub

Kompletirano je šesto kolo šampionata Crne Gore u rukometu. Lovćen je pobedio Jedinstvo sa 20:17, Partizan je slavio protiv Mornara sa 37:28, a Komovi protiv Budvanske rivijere sa 29:28.

Lovćen sa Cetinja je u derbiju pobedio Jedinstvo iz Bijelog Polja sa 20:17. Ekipa koja je prošle sezone osvojila duplu krunu sačuvala je oreol nepobedivosti i u sezoni koja je u toku. Prevagu na tasu Cetinjana doneli su Draško Kaluđerović i Slobodan Bulajić sa po četiri gola, dok su Mirko Radović i Vuk Latković postigli po tri. Kod Jedinstva, raspoloženi za igru u napadu bili su Slobodan Zonjić sa četiri, odnosno Nikola Babović i Nikola Jelić sa po tri gola.

Ljubitelji rukometa gledali su sjajan meč u kojem su se ekipe smenjivale u vođstvu. U neizvesnoj završnici, više koncentracije i sreće je imao Lovćen, a podatak da je tri gola prednosti, najveća prednost koju je neki tim imao na meču dovoljno govori o ujednačenosti derbija.

Probudio se i Partizan iz Tivta. Izabranici Dejana Stjepčevića su nadigrali Mornar u Baru sa 37:28, a pitanje pobednika se nije postavljalo ni jednog trenutka. Tivćani su na poluvremenu vodili sa 20:15, uvećali prednost u nastavku, pa su priliku da igraju dobili i mlađi rukometaši.

Golmani Jakov Sinđić i Ivan Čule su dobro odradili posao ispred gola, odbrana je bila na visini zadatka, a za igru u napadu raspoloženi su bili Đorđo Peruničić sa 10, Aleksa Perišić sa osam, odnosno Gavrilo Samardžić i Veselin Drakulović sa sedam golova. Kod Barana, bolji od ostalih bili su Balša Čejović sa sedam, dok su po šest golova postigli Nikola Abramović i Jovan Marojević.

U Budvi je viđen neizvestan meč i sjajna partija reprezentativca Aleksandra Bakića koji je sa 11 golova vodio ekipu iz Andrijevice do velike pobede, pobede koja bi mogla da lansira Komove među četiri ekipe koje će se posle prve faze takmičenja boriti za titulu. Ekipa koja nema svoju dvoranu i koja trenira u školskoj, napravila je iznenađenje u Budvi. Komovi su sredinom drugog poluvremena imali prednost od pet golova, Budva uspela da izjednači, ali su više koncentracije u završnici meča imali gosti.

Aleksandar Bakić je postigao 11 golova, a dobro su mu asistirali Nikola Čukić sa sedam i Vladan Kastratović sa šest golova. Kod Budvana, raspoloženi za igru u napadu bili su Nebojša Lakić, Marko Radoman i Radivoje Đodić sa po četiri gola.

U šestom kolu slobodna je bila ekipa Ivangrada.

Tabela: Lovćen 10, Komovi 7, Partizan 6, Jedinstvo 5, Budvanska rivijera 4, Ivangrad 2, Mornar je bez bodova.