Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Rukomet

29.11.2018 | 18.49 > 18:52

SEHA: Voša prvi put vezala dve pobede, junak Čelica

Rukometaši Vojvodine u 9. kolu SEHA lige u Novom Sadu su pobedili makedonski Metalurg sa 31:30 i prvi put ove sezone u regionalnom takmičenju vezali dva trijumfa.

SEHA logo

print screen

Gol odluke postigao je Duško Čelica u poslednjim trenucima utakmica za četvrtu pobedu Lala u SEHA ligi.

Gosti iz Skoplja su mnogo bolje odigrali prvo poluvreme i u 21. minutu imali su plus 7 (15:8). Novosađani su do odlaska na odmor uspeli da se vrate i smanje zaostatak - 15:17.

Metalurg je sve do sredine drugog poluvremena kontrolisao dešavanja na terenu i uglavnom je imao minimalnu prednost, a prvo vođstvo srpskom timu posle početnih 1:0 i 2:0 doneo je Strahinja Stanković u 44. minutu (24:23).

Vojvodine je u jednom trenutku imala i dva pogotka viška, ali se gosti nisu predavali sve do gola Čelice za konačnih 31:30.

Miloš Grozdanić je sa 8 golova bio najefikasniji kod Lala, Čelica je dodao 7, a Branko Tomić 4. U poraženoj ekipi Aleksander Spende je upisao 7, Ante Tokić 6, a Dimitar Dimitrioski 5 pogodaka.

Vojvodina je na deobi šestog mesta sa ekipom Meškov Brestom sa 12 bodova, dok je Metalurg pretposlednji sa boda.