Mehmedović: Želimo sve pobede do kraja

Rukomet 7. dec 201814:12 > 14:13
RSCG

Rukometašice Crne Gore nisu klonule duhom posle epiloga prve faze takmičenja na šampionatu Evrope. Već na startu druge runde pobedile su Švedsku sa 30:28 i pokazale da se neće odreći plasmana u polufinale dok nada postoji.

Šanse nisu velike. Crna Gora posle Švedske, mora da pobedi Srbiju i Dansku i da se nada porazu Francuske, ili seriji poraza Rusije.

“Pobeda nad Švedskom je od ogromnog značaja. Uspele smo da se podignemo posle nesrećnog poraza od Rusije i neuspeha u duelu sa Francuskom posle prvog poluvremena u kojem nismo ličile na sebe. Bilo je naravno malo straha pre meča, ali smo dobro otvorile utakmicu. Odličnom odbranom stigle smo do lakih golova iz tranzicije, prednosti od sedam golova, koju smo sačuvale do kraja meča. Bilo je malo i oscilacija i grešaka u nastavku, ali to sada nije bitno jer je pobeda ostvarena. Okrećemo se duelima sa Srbijom i Danskom. Želimo dve pobede. Da li će to biti dovoljno za plasman u polufinale? Na žalost ne zavisi od nas. U svakom slučaju, do kraja šampionata ćemo nastojati da dobijemo sve utakmice”, rekla je Majda Mehmedović koja je uz Jovanku Radičević centralna figura meča kada je napad Crne Gore u pitanju protiv Švedske.

Trenutno, Rusija i Francuska imaju po četiri boda, Srbija, Danska i Crna Gora po dva. U subotu igraju Rusija i Srbija, a okršaj između Srbije i Crne Gore je na programu u ponedeljak. U čevrtak, Francuska je pobedila Dansku sa 29:23.