Getty Images

Rukomet

12.12.2018 | 21.03 > 22:26

Ubedljiv poraz Srbije za kraj Evropskog prvenstva

Rukometašice Srbije doživele su ubedljiv poraz u svom poslednjem meču na Evropskom prvenstvu. Slavila je Francuska sa 38:28 i tako obezbedila mesto u polufinalu dok je za Srbiju takmičenje završeno. U polufinalu Evropskog prvenstva sastaće se Rusija - Rumunija i Francuska - Holandija.

Rukometašice Srbije

Rukometni savez Srbije

Srbija je u poslednjem meču na Evropskom prvenstvu doživela ubedljiv poraz od aktuelnih svetiskih šampoinki. Bolja je sa 38:28 bila Francuska.

Držala je Srbija priključak u prvom poluvremenu, čak i vodila sa golom prednosti u jednom trenutku, ali se nakon tog kratkog vođstva sve srušilo. Francuska je na poluvreme otišla sa četiri gola prednosti da bi nakon toga za deset minuta sve bilo rešeno.

Rukometašice Srbije nisu postigle gol u prvih 11 minuta drugog poluvremena, nakon toga nije bilo ni načina da se vrate u meč jer je Francuska došla do vođstva od 10 golova.

Estel Minko postigla je devet golova za Francusku, a sa sedam je pratila Manon Uete.

U Srbiji su najefikasnije bile Katarina Krpež Šlezak, Jovana Kovačević i Slađana Pop - Lazić sa po pet golova.

U polufinalu Evropskog prvenstva sastaće se Rusija - Rumunija i Francuska - Holandija.

Za plasman za peto i šesto mesto igraće Švedska i Norveška.

U ostalim mečevima zabeleženi su sledeći rezultati:

Španija - Norveška 26:33
Mađarska - Rumunija 31:29
Švedska - Rusija 39:30
Holandija - Nemačka 27:21

Tok meča:

Nakon 15 minuta prvog poluvremena rezultat je 10:9 za Francusku. Igra se brzo na obe strane, a Srbiju predvode Dragana Cvijići Katarina Krpež Šlezak sa po tri gola.

Na nešto više od sedam minuta do kraja prvog poluvremena Srbija je uz nekoliko dobrih odbrana i sigurnih napada prešla u vođstvo. Na šest minuta do kraja ovog dela meča bilo je 14:13.

Pojačale su tempo Francuskinje u finišu prvog poluvremena i prvo uspele da izjednače, a zatim i da se odvoje na četiri gola prednosti sa koliko su otišle na odmor.

Razigrale su se svetske šampionke u nastavku meča. U srpskom timu ne funkcioniše ni odbrana, ali ni napad i rezultat svega toga je veliko vođstvo Francuske.Prvi gol Srbija je u drugom poluvremenu Srbija postigla nakon 11 minuta igre.

Ne uspevaju Srpkinje da uhvate ritam. Francuska drži veliku razliku. Srbija na momente uspeva da smanji zaostatak na devet ili osam golova, ali odavno je u ovom meču sve poznato.

Komentari (6)

Hodor

Kad nemaš trenera i kad igračice vode svoju politiku i 11 mesto je uspeh

Odgovori 3 2

Vukvlad

Ekipa ima perspektivu. Sigurno da posle poslednjih poraza to deluje da bas i nije tako. Ali ima. Vidi se da je devojkama stalo. Posle dugo.... Dugo vremena... Jedan deo srpskog rukometa, ovaj zenski, ima cemu da se nada. Devojke igraju u rukometno jakim zemljama. Legionar do legionara. Bilo je gresaka. Ali ovaj put igra nije izgledala sporo, zaostalo, predvidivo. Kao sa kraja 80tih. Sto je inace nasa odlika. Pustiti Ljubu da radi posao. Da odvede tim na olimpijske igre. Ipak je to covek koji zna. Covek ogromnog iskustva. Devojke bravo!

Odgovori 13 8

NebojšaDrugosaopsteniOdSr

e blago tebi...i tvom poznavanju rukometa,zbog takvi smo ,gde i jesmo na dnu

5 2

Srpkinje veliki uspeh proslavile u hodniku! (VIDEO)

Ženska rukometna reprezentacija Srbije na SP u Japanu igraće protiv Crne Gore za peto mesto, ali je mnogo važnije da su obezbedile mesto u kvalifikacijama za Olimpijske igre. Pomogla im je i Norveška, koja je savladala Nemačku, a uspeh je proslavljen u hodniku hotela.

Radičević za SK: Presrećne smo, vratiće nam se Španija

Rukometašice Crne Gore krenule su put Japana na Svetsko prvenstvo sa ciljem da obezbede mesto u kvalifikacijama za Olimpijske igre. I uspele su u tome.

"Ne dozvoljavamo da ljudi u Srbiji zaborave na rukomet"

Srpska rukometašica Dragana Cvijić kaže da je i pre početka Svetskog prvenstva u Japanu najviše želela da Srpkinje igraju za peto mesto.

Obradović: Čestitam devojkama na svemu!

Selektor ženske rukometne reprezentacije Srbije Ljubomir Obradović izjavio je posle remija sa Danskom da je važnost meča uticao na pad koncentracije u drugom poluvremenu.

Srpkinje "odradile" posao, poraz Nemica za put ka OI

Ženska rukometna reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno protiv Danske 26:26 na Svetskom prvenstvu.

Srpkinje bez šansi za polufinale: Sledi borba za OI

Pobedom Holandije nad Južnom Korejom (40:33) u poslednjem kolu druge faze Svetskog prvenstva u Japanu, rukometašice Srbije izgubile su sve šanse da se nađu u polufinalu tog takmičenja.

Lavko: Džabe računice ako ne pobedimo Dansku

Rukometašice Srbije igraju poslednji meč druge faze Svetskog rukometnog prvenstva u Japanu protiv Danske. Ulog je plasman u kvalifikacije za Olimpijske igre, a ako Holandija izgubi od Južne Koreje i Nemačka od Norveške Srbija bi mogla i u polufinale.

"Mislila sam – i ako pogodi stranu, uneću je u gol!"

Kristina Liščević, strelac odlučujućeg gola iz sedmerca za pobedu Srbije nad Nemačkom, kaže da je Srbija pokazala strašan mentalni sklop, a opisala je i tok misli pre ključnog šuta.

Cvijićeva: Najdraža pobeda, da "prebijemo" Dankinje

Pivotmen reprezentacije Srbije Dragana Cvijić dala je sedam golova u pobedi nad Nemačkom i rekla je da joj je to najdraži trijumf u karijeri.

Jovana Risović: Ovo nije normalno, volimo drame (VIDEO)

Jovana Risović, golman reprezentacije Srbije, kaže da tim nijednog trenutka nije stajao i da je ponosna na svoje saigračice posle pobede nad Nemačkom 29:28.

Obradović: Spektakl, dosta toga je u igri

Selektor reprezentacije Srbije Ljubomir Obradović bio je ponosan na svoj tim posle pobede nad Nemačkom 29:28 u drugom kolu druge faze Svetskog prvenstva u Japanu.

Srbija u poslednjoj sekundi do pobede nad Nemačkom!

Rukometašice Srbije savladale su Nemačku sa 29:28 (19:17) u drugom kolu druge faze Svetskog prvenstva u Japanu. Odlučujući gol postigla je Kristina Liščević iz sedmerca u poslednjoj sekundi!

Nemice bez poraza pred duel sa Srbijom

U nedeljnim mečevima Svetskog prvenstva u rukometu za žene pobede su ostvarili Rusija, Nemačka i Norveška, dok je jedan meč završen bez pobednika.

Obradović: Zahtevan meč, ali nemamo dan odmora...

Selektor ženske rukometne reprezentacije Srbije Ljubomir Obradović kaže da je odbrana bila ključna za pobedu njegovog tima nad Južnom Korejom (36:33) na startu druge faze Svetskog prvenstva.

Srbija zablistala, malo strepela, pa pobedila!

Rukometašice Srbije na briljantan način započele su drugu fazu Svetskog prvenstva u Japanu, pošto su savladale Južnu Koreju sa 36:33 (21:16).

Stoiljkovićeva i Pop Lazić u 'klubu 100'

Nastupima u preliminarnoj fazi takmičenja na Svetskom prvenstvu u Japanu, srpske reprezentativke Jovana Stoiljković i pivotmen Slađana Pop Lazić, postale su članice ‚kluba 100‘ srpskog rukometa, odigravši trocifreni broj utakmica u nacionalnom timu.