SP: Paklen finiš Kauboja za trijumf nad Islandom

Rukomet 11. jan 201919:32 > 19:42
Martin Rose/Bongarts/Getty Images

U prvom kolu Grupe B Svetskog prvenstva u Nemačkoj i Danskoj Hrvatska je u Minhenu savladala Island 31:27 i napravila veliki korak ka plasmanu u narednu fazu.

Oba poluvremena bila su praktično preslikana. Islanđani su vodili tokom većeg dela oba poluvremena, ali su Kauboji prelamali u finišu. Oba su dobila sličnim rezultatom 16:14 i 15:13. Island je pet minuta pre kraja imao dva gola prednosti 24:22, ali su Kauboji imali sjajan finiš i serijom 9-3 došli na kraju do ubedljive pobede.

Kod pobednika najefikasniji je bio Luka Stepančić sa osam golova, Luka Cindrić je postigao šest, Zlatko Horvat pet, a Domagoj Duvnjak četiri gola. Kod Islanđana Aron Palmarson bio je najefikasniji sa sedam golova.

Hrvatska je na deobi čela Grupe B sa Makedonijom, a u narednom kolu u nedelju igraju protiv Japana.