Getty Images/Alex Grimm

Rukomet

19.01.2019 | 14.34 > 14:37

SP: Rusija bolja od Makedonije

Rukometaši Rusije slavili su u razigravanju od 13. do 16. mesta na Svetskom prvenstvu protiv selekcije Makedonije rezultatom 30:28.

Makedonija

Martin Rose, Getty Images

Ruski tim bolje je otvorio duel i praktično već u prvom poluvremenu rešio pitanje pobednika, pošto je na pauzu otišao sa tri gola prednosti.

Rezultatski je drugi deo igre pripao Makedoncima, ali to nije bilo dovoljno za trijumf.

Najbolji u pobedi Rusije bio je Žitnikov sa osam golova, pratio ga je Kosorotov sa pet pogodaka, dok su Škurinskij i Kalaraš po četiri puta zatresli mrežu protivnika.

U ekipi Makedonije najbolji je bio Lazarov sa osam golova.

Naredni protivnik Rusiji u borbi za 13. mesto biće pobednik duela Čile - Katar.

Novi termini baraž mečeva za SP i turnira za OI

Čelnici EHF imali su pune ruke posla kako bi u novonastaloj situaciji doneli odluke o nastavku takmičenja u Ligi šampiona, EHF Kupu, kvalifikacijama za EP, baraž mečevima za SP i kvalifikacijama za Olimpijske igre.

Crni EHF scenario: Vardar bez borbe predaje titulu?

U trenutku kada se ceo svet, a posebno Evropa, bori sa širenjem koronavirusa, gotovo niko ne zna sa sigurnošću kako će se i kada završiti sportska takmičenja.

Podravka na korak do polufinala EHF Kupa

Rukometašice hrvatske Podravke slavile su u prvom četvrtfinalnom meču EHF Kupa protiv nemačkog Tiringera rezultatom 27:23.

Dolonec vodio Barselonu protiv Celja

Dva meča grupne faze rukometne Lige šampiona odigrana su u nedelju. Barselona je opravdala ulogu favorita i savladala Celje u Celju, dok je Vesprem pred svojim navijačima trijumfovao protiv Monpeljea u uzbudljivom meču.

Duvnjak i Karačić u idealnom timu EP

Evropska rukometna federacija (EHF) izabrala je idealan tim Evropskog prvenstva, a u njemu se nalaze dvojica hrvatskih reprezentativaca, kao i jedan slovenački rukometaš.

Nemci bolji od Portugala za peto mesto

Rukometaši Nemačke osvojili su peto mesto na Evropskom prvenstvu, pošto su savladalu Portugal rezultatom 29:27.

Vuković: Hrvati su drugi svet za sve na Balkanu

Nekadašnji reprezentativac Jugoslavije i selektor Srbije Veselin Vuković smatra da je selekcija Hrvatske ubedljivo najbolja na Balkanu.

"Za Hrvatsku se uvek gine, idemo po prvo mesto"

Hrvatski rukometaš David Mandić rekao je da očekuje težak meč protiv Španije na Evropskom prvenstvu. Biće to okršaj za prvo mestu u grupi drugog kruga šampionata Starog kontinenta, a obe ekipe su već izborile plasman u polufinale.

Hrvati srušili Čehe u poslednjoj sekundi za polufinale

Rukometna reprezentacija Hrvatske slavila je u meču trećeg kola drugog kruga takmičenja na Evropskom prvenstvu protiv selekcije Češke rezultatom 22:21 i izborila plasman među četiri najbolje ekipe.

Norvežani nepogrešivi, Švedska slomila Poljsku

U trećem kolu grupne faze Evropskog prvenstva za rukometaše pobede su ostvarile selekcije Švedske, Norveške i Češke.

Lazarovu nije lako: Bogatstvo je imati ovakve navijače

Rukometna reprezentacija Makedonije porazom od selekcije Austrije u poslednjem kolu grupne faze takmičenja ostala je bez plasmana u drugi krug Evropskog prvenstva.

Slovenija u drugom krugu, Makedonci razočarali, BiH 0/3

Reprezentacija Slovenije u poslednjem kolu grupe F Evropskog šampionata pobedila je selekciju Švajcarske rezultatom 29:25 (16:10) i tako definitivno obezbedila plasman u drugi krug.

EP: Srbija sutra protiv Belorusa, Hrvatska - Crna Gora

U četvrtak počinje 14. Evropsko prvenstvo za rukometaše. Šampionat, koji će trajati do 26. januara, igraće se u tri zemlje; Austriji, Norveškoj i Švedskoj, uz informaciju da je završnica dodeljena Stokholmu.

"Eh, da smo ugasile energiju u srcu, a upalile racio"

Jovanka Radičević je na nedavno završenom Svetskom prvenstvu u rukometu proglašena za najbolje desno krilo šampionata, ali je odmah naglasila da bi induvidualnu nagradu odmah zamenila za medalju sa planetarne smotre.

Makedonci se pripremaju u kompleksu FSS

Rukometna reprezentacija Severne Makedonije se posle nekolio treninga Avtokomandi u utorak preselila u Staru Pazovu, gde će obaviti glavni deo priprema za predstojeće Evropsko prvenstvo.

Sestre Bonaventura stoje iza odluke u finalu SP

Sudijski par finala Svetskog prvenstva u rukometu za žene, sestre Šarlot i Julija Bonaventura izjavile su da stoje iza svoje odluke da u sedam sekundi pre kraja meča pokažu crveni karton igračici Španije i dosude sedmerac koji je Holandiji doneo zlato.