Hrvati potonuli, Švedska ubedljiva za peto mesto na SP

Rukomet 26. jan 201922:02 > 22:04
Jörg Schüler/Getty Images

Rukometaši Hrvatske poraženi su na Svetskom prvenstvu od Švedske u borbi za peto mesto i planetarni šampionat završavaju na šestoj poziciji.

Rukometaši Hrvatske doživeli su težak poraz za kraj Svetskog prvenstva koje završavaju na šestom mestu jer je od njih u borbi za petu poziciju sa 34:28 bolja bila Švedska.

Hrvatska u ovom meču nije pokazala gotovo ništa od one igre koja je krasila u prvim mečevima na prvenstvu. Kauboji su slabo ušli u meč, pravili su veliki broj tehničkih grešaka i igrali slabu odbranu.

Promenilo se to bar malo u završnici prvog poluvremena pa je nonšalantan stav hrvatskih igrača zamenjen nešto jačom odbranom, i uz nekoliko golova sa distance.

Ipak, usledio je novi pad u drugom poluvremenu kada se nemože ni reći da su Hrvati igrali odbranu, a prednost Švedske rasla je iz minuta u minut do konačne pobede 34:28.

U Hrvatskoj je na ovom meču sa pet golova najbolji bio Luka Stepančić, a Šveđane je do pobede predvosio Ekgberg sa šest.

Švedskoj peto mesto donosi nešto lakši žreb za kvalifikacije za Olimpijske igre u Tokiju dok je dodatni turnir za odlazak na Olimpijske igre.