Getty Images/Alex Grimm

Rukomet

05.02.2019 | 18.23 > 18:33

SEHA: Meškov deklasirao Steauu

U meču 14. kola SEHA lige beloruski Meškov u Brestu je ubedljivo savladao rumunsku Steauu 35:21 i ostali u dobroj poziciji za plasman u plej-of.

SEHA logo

print screen

Od samog početka, pa do poslednjeg sudijskog zvižduka, domaćin je dominirao. Već u 10. minutu bilo je 6:2, do poluvremena +9, a najveća razlika bila je 12 golova u 56. minutu 31:19.

Kod pobednika četiri igrača postigla su po četiri gola Andrei Jurinok, Maksim Barano, srpski internacionalac Petar Đorđić i hrvatski Sandro Obradović. Slovenački internacionalac Simon Razgor bio je strelac tri gola, dok su Darko Đukić i Šime Ivić postigli po gol. Na drugoj strani tri igrača su sa po četiri gola bila najefikasnija, srpski igrač Krsto Milošević, Gabrijel Florea i Hrvat Marin Vegar.

Meškov je četvrti na tabeli sa 27 bodova, što je ujedno poslednje mesto koje vodi u plej-of, dok je Steaua sedma sa 15 bodova.

SEHA: Pobeda Vojvodine na startu protiv Neksea

Rukometaši Vojvodine slavili su u meču prvog kola SEHA lige u Novom Sadu protiv hrvatskog predstavnika Nekse 29:23.

SEHA: Zagrebu hrvatski derbi, protiv Vardara za titulu

U Brestu je počeo fajnal for SEHA lige. Odigrani su polufinalni mečevi, a za titulu će se boriti dve ekipe koje su pokazale najviše tokom sezone Zagreb i Vardar.

LŠ: Vardar ponizio Zagreb

U balkanskom derbiju osmine finala Lige šampiona Vardar je kao gost razbio Zagreb 27:18 i tako obezbedio veliku zalihu pred revanš u Skoplju.

SEHA: Slavlje Železničara, Vardaru derbi

Odigrana su dva odložena meča 15. kola SEHA lige. Pobede su zabeležili niški Železničar protiv Metalurga i Vardar u derbiju protiv Zagreba.

Besni Novosađani: SEHA ne odgovara jaka Vojvodina

Rukometni klub Vojvodina izdao je saopštenje povodom odnosa rukovodstva SEHA lige prema novosadskom klubu, koji po njihovim rečima nije isti kao i sa nekim drugim klubovima.

SEHA: Izviđač ispustio veliku šansu za prvu pobedu

Rukometaši Izviđača imali su veliku priliku da na svom terenu ostvare prvu pobedu u SEHA ligi, ali na kraju ipak su poraženi od Metalurga 31:30.

Solidna Vojvodina ipak bez pobede u Zagrebu

Rukometaši Vojvodine doživeli su sedmi poraz u SEHA ligi, pošto su u 12. kolu na gostovanju jednom od glavnih favorita za tron Zagrebu poraženi 25:23.

SEHA: Debakl Železničara, Steaui drama u Skoplju

Odigrana su još dva meča osmog kola SEHA lige. Vicešampion Srbije niški Železničar zabeležio je novi poraz, dok je Steaua savladala Metalurg u Skoplju posle dosta drame.

SEHA liga: Voša bez šansi u Našicama

Rukometaši Vojvodine doživeli su novi poraz u SEHA ligi. U meču sedmog kola u Našicama Nekse je opravdao ulogu favorita i lako slavio 29:23.

SEHA: Hrabri Železničar ipak pao u Zagrebu

Predstavnik Srbije u SEHA ligi niški Železničar poražen je u sedmom kolu od veikog favorita Zagreba 30:28 uz odličnu igru naročito u drugih pola sata.

SEHA: Železničar nejak za Vardar

U drugom kolu SEHA lige Vardar je opravdao ulogu favorita u Skoplju protiv Železničara i slavio ubedljivo 35:20.

SEHA Liga: Zagreb urnisao Nekse u hrvatskom derbiju

U hrvatskom derbiju u prvom kolu SEHA lige Zagreb je više nego ubedljivo slavio protiv ekipe Nekse 27:19.

SEHA liga: Zagreb naneo prvi poraz Vardaru

U derbiju dosadašnjeg dela SEHA lige u Zagrebu su se sastale dve prvoplasirane ekipe, a domaćin je lideru Vardaru naneo prvi poraz ove sezone u takmičenju.