Nekse slomio Tatabanju u dramatičnoj završnici

Rukomet 8. feb 201921:14 > 21:36
Alex Grimm/Getty Images

Golom Slovenca Patrika Lebana, pet sekundi pre kraja, rukometaši Neksea iz Našica savladali su kao gosti Tatabanju u Đeru, rezultatom 28:27 (14:18), u prvom meču grupne faze EHF kupa.

Iako su 59 minuta imali rezultatski zaostatak, puleni Hrvoja Horvata na kraju su slavili pobedu, koja će im mnogo značiti u nastavku takmičenja u B grupi.

Sa druge strane rukometaši Tatabanje, koje sa klupe već petu sezonu vodi Vladan Matić, imaju za čim da žale, jer su posle ispuštenih pet golova prednosti u 32. minutu (20:15), prokockali nekoliko prilika i u samoj završnici, da bi stativa Vranješa u 58. minutu praktično i nagovestila šokantan preokret za domaćina. On je i stigao u poslednjih 60 sekundi, zahvaljujući sjajnom Lebanu i snažnom Šipiću.

Iako su Ante Gadža i Marin Jelinić postigli po šest golova, junak pobede gostiju bio je golman Moreno Car, sa osam odbrana samo u drugom poluvremenu. Veliki doprinos trijumfu dali su i Marin Šipić i Vedran Zrnić sa četiri pogotka, ali i Mario Tomić i Marko Mrđenović, koji su blistali u odbrani.

U poraženom timu, osam golova postigao je brzonogi Miloš Vujović, pet Rumun Grigoraš, a četiri drugi crnogorski internacionalac, Miloš Božović.

U drugom meču B grupe, u subotu u 19.30 časova, uz direktan prenos na Sport Klubu 3, sastaju se nemački Hanover i Eurofarm Rabotnik iz Bitolja.