LŠ: Flenzburg posle drame i penala srušio Celje

Rukomet 13. feb 201920:19 > 20:41
Martin Rose, Getty Images

Rukometaši nemačkog Flenzburga su u 12. kolu Lige šampiona u veoma neizvesnom meču savladali slovenačko Celje rezultatom 27:26.

Iako je domaći tim posle prvih 30 minuta vodio sa 16:12, ekipa Celja je u nastavku zaigrala bolje, pa je u finišu meča bilo u egalu.

Flenzburg je na kraju uspeo da slavi sa jednim golom razlike, čime je napravio novi korak ka plasmanu u osminu finala Lige šampiona.

Domaćini su trijumfovali golom sa sedmerca Hampusa Vanea u poslednjim momentima meča, a isti igrač je bio i najefikasniji u pobedničkom timu sa osam golova.

Najbolji u redovima Celja bio je crnogorski rukometaš Branko Vujović sa sedam pogodaka.

Nemci u grupi B zauzimaju treće mesto iza PSŽ i Segeda sa 12 bodova, dok je Celje na sedmoj poziciji sa sedam bodova.