LŠ: Veliki preokret Vesprema u Skoplju

Rukomet 16. feb 201919:23 > 19:38
Alex Grimm, Getty Images Sport

Rukometaši mađarskog Vesprema savladali su u 12. kolu Lige šampiona Vardar u Skoplju rezultatom 29:27 (11:16).

Vardar je posle prvih 30 minuta na svom parketu imao pet golova prednosti, ali je u nastavku Vesprem preokrenuo i došao do osme pobede u Ligi šampiona, pete uzastopne.

Najefikasniji u trijumfu Vesprema je bio Mate Lekai sa sedam pogodaka, gol manje je postigao Laslo Nađ, dok je srpski rukometaš Petar Nenadić upisao četiri pogotka.

U sastavu Vardara Kristijan Disinger je bio najbolji sa pet golova, dok su po četiri upisali Stojanče Stoilov, Dainis Kristopans i Stas Skube.

Barselona vodi na tabeli grupe A Lige šampiona sa 18 bodova, dok je Vesprem drugi sa dva boda manje. Vardar je treći sa 15 bodova, dok Kjelce ima 14. Sledi Rajn Nekar sa 12, a onda Meškov i Monpelje sa sedam bodova, te poslednji Kristijanštad pet.