EHF: Matićeva Tatabanja ubedljiva u Bitolju

Rukomet 17. feb 201920:43 > 20:48
SK

Rukometaši Tatabanje, koje sa klupe predvodi Vladan Matić, neočekivano lako savladali su Eurofarm Rabotnik rezultatom 31:21 u meču 2. kola EHF kupa odigranog u Bitolju.

Pred skoto 4.000 gledalaca gosti su bukvalno 60 minuta držali lekciju nemoćnim Makedoncima koji su verovatno odigrali i najlošiji meč ove sezone.

Na poluvremenu je mađarski predstavmnik imao tri gola prednosti, a nakon samo 8 minuta igre u drugom periodu vodili su 18:11.

Do kraja meča domaćin nije imao ni snage ni znanja da uzvrati pa je u poslednjih desetak minuta usledila prava uspavanka i svi su jedva čekali kraj utakmice.

U pobedničkom timu mladi Mikloš Rošta postigao je 6 golova, a po 5 su dodali Miloš Vujović, Adam Juhas i Kozmin Grigoraš. Sa druge strane jedina svetla tačka u ekipi iz Bitolja bio je Ukrajinac Vladislav Ostrouško, strelac 9 golova.

Na tabeli B grupe vodi Nekse iz Našica sa 4 boda, a po dva su osvojili Tatabanja i Hanover dok je Rabotnik jedina ekipa bez bodova.