EHF kup: Veliki korak Neksea ka četvrtfinalu

Rukomet 23. feb 201921:13 > 21:14
Alex Grimm/Getty Images

Rukometaši Neksea savladali su makedonski Eurofarm Rabotnik rezultatom 23:18 u trećem kolu grupe B EHF kupa.

Trećom pobedom ekipa iz Našica učvrstila se na liderskoj poziciji i načinila krupan korak ka plasmanu u četvrtfinale drugog po snazi evropskog klupskog takmičenja.

Utakmica nije mogla da zadovolji 2.000 gledalaca u dvorani „Kralja Tomislava“, a na kraju su mogli da budu zadovoljni samo pobedom.

Na poluvremenu je bilo 10:10, ali je u prvih sedam minuta drugog perioda domaćin serijom od 6:1 praktično i rešio pitanje pobednika.

U ekipi Neksea sedam golova postigao je pivotmen Marin Šipić, a po četiri su imali Marko Buvinić i Marin Jelinić.

Na drugoj strani, Ukrajinac Vladislav Ostrouško je postigao šest golova.

U narednom kolu, iste dve ekipe će odigrati još jedan meč, ali u Bitolju 3. marta, uz direktan prenos na Sport Klubu.

U ostalim mečevima trećeg kola odigranim u subotu najvrednije pobede zabeležili su Fihse Berlin na gostovanju La Riohi rezultatom 34:29 i Porto protiv Holstebroa u Danskom sa 33:31.