Vujović predvodio Tatabanju, Kil lako sa GOG

Rukomet 24. feb 201917:28 > 17:31
SK

Dva duela trećeg kola grupne faze odigrana su u nedelju u EHF kupu, a igralo se u grupama B i D.

Pobede su u nedelju u EHF kupu zabeležile ekipe Tatabanje i Kila.

Tatabanja je u okviru Grupe B na svom parketu bila bolja od Hanovera i zabeležila drugu pobedu koja ih je dovela na drugo mesti, iza Neksea. Slavila je Tatabanja sa 28:25 (16:16).

Izgledalo je kao da će pobeda u ovom meču pripasti gostima koji su sredinom prvog poluvremena vodili sa 12:8, ali je sjajnom odbranom u drugom poluvremenu, uz sjajnu igru inspirisanog crnogorskog reprezentativca Miloša Vujovića koji je postigao sedam golova, Tatabanja ipak došla do trijumfa. Sa šest golova, najbolji strelac u gostujućem timu bio je Timo Kastening.

Dva tima sastaće se ponovo 3. marta.

U Grupi D, Kil je bio bolji od GOG sa ubedljivih 37:23 (19:10). Nakon derbija grupe Kil ima tri pobede na prvom mestu, a GOG je sa jednim porazom i dve pobede drugoplasirani tim grupe.

Kil sada ima osam pobeda u poslednjih devet mečeva sa danskim timom, a da će slaviti u ovom meču i pored ujednačenog početka utakmice bilo je jasno na poluvremenu na kome du domaći imali devet poena prednosti.

Niklas Ekberg i Rune Damke predvodili su Kil sa 10, odnosno devet golova na ovom meču pred skoro 8.000 gladalaca. Na drugoj strani najefikansiji je bio Odin Tor Rikardson sa šest golova.