Čelendž kup: Poraz Naise u prvom meču u Švedskoj

Rukomet 9. mar 201917:20 > 17:36
Alex Grimm/Getty Images

Rukometašice niške Naise izgubile su u prvom meču četvrtfinala Čelendž kupa od švedskog Kristijanštada rezultatom 35:25 (14:15).

Nišlijke su zbog nedostataka finansijskih sredstava bile prinuđene da meč u kojem su formalno bile domaćin, odigraju u Švedskoj. Naisa je bolje počela utakmicu i posle prvih 30 minuta je vodila sa 15:14.  Međutim, Kristijanštad je u nastavku bio ubedljiv, pa je upisao sigurnu pobedu, pred revanš, koji će se igrati na istom mestu.

Najefikasnija u timu Kristijanštada bila je Sara Karlstrem sa 11 pogodaka, dok je osam golova postigla Linea Efraimson.

Najbolja u timu Naise bila je Nada Pejović sa 12 golova, dok je Katarina Radović poentirala pet puta.

Drugi meč u Kristijanštadu, između švedske ekipe i sastava iz Niša je na programu u nedelju od 15,00.

U polufinale Čelendž kupa plasirala se već ekipa poljskog Pogona iz Šćećina, čiji rival će biti bolji iz dvomeča između španske Malage i holandskog Kvintusa.