EHF kup: Hanover preko Neksea stigao do četvrtfinala

Rukomet 27. mar 201922:17 > 22:20
Getty Images/Stuart Franklin

Posle poraza u Hanoveru, rezultatom 32:22 (14:9), rukometaši hrvatskog Neksea eliminisani su iz EHF kupa, pošto će takmičenje u B grupi završiti na trećem mestu.

U odlučujućem meču puleni Hrvoja Horvata nisu imali nikakvih šansi protiv snažnog Bundesligaša, koji je već u prvom poluvremenu imao sedam golova prednosti (14:7). Konačna odluka „pala” je posle 35. minuta, kad su domaći potpuno pregazili ekipu iz Našica i serijom od čak 12:2 u jednom trenutku imali ubedljivih 28:14.

U završnici, gosti su uspeli samo da ublaže poraz i golom Lebana dođu do konačnih „minus 10” – 32:22.

Najbolji strelac u pobedničkom timu bio je Timo Kastening sa 10 pogodaka, a sledili su ga Kristijan Ugalde Garsija sa osam i Kaj Hefner sa pet. U poraženom timu četiri gola postigao je Saša Barišić Jaman, a po tri Marin Šipić i Halil Jaganjac.

Rukometaši Hanovera su peta ekipa koja se plasirala u četvrtfinale, gde su kolo pre kraja grupne faze takmičenja već bili Fikse Berlin, francuski Sen Rafael, mađarska Grundfoš Tatabanja i Porto. Poslednjeg, šestog učesnika „plej-of 6” runde dobićemo za vikend, a najveći kandidati za to mesto su danski predstavnici GOG iz Gudmea i Holstebro.

Fajnal-for EHF kupa održaće se 17. i 18. maja u nemačkom Kilu.