Getty Images/Alex Grimm

Rukomet

03.04.2019 | 20.40 > 20:42

Dominacija - Vardar peti put osvojio SEHA ligu

Rukometaši Vardara treći put uzastopno, a peti u istoriji osvojio je titulu u SEHA ligi.

RK Vardar

Alex Grimm/Getty Images

Ekipa iz Skoplja je u finalu u beloruskom Brestu pobedila Zagreb 26:23 (14:12) i nastavila dominaciju u regionalnom takmičenju.

Hrvatski tim je bolje počeo odlučujući meč i u 12. minutu imao je 3 gola viška (7:4), međutim, kako je vreme prolazilo igrači Vardara su bili sve sigurniji i pogotkom vremešnog Rusa Dibirova u 24. minutu prvi put su poveli - 11:10.

Zagreb je u 35. minutu poslednji put imao egal (14:14), a maksimalna četiri gola prednosti ekipa iz Severne Makedonije imala je u 51. minutu - 22:18.

U pobedničkoj ekipi Kristopans Dainis je bio najefikasniji sa 7 golova, dok su po 5 postigli Stas Skube i Timur Dibirov. Srpski golman Dejan Milosavljev je duel završio sa 7 odbrana. Kod Hrvata Luka Mraković je upisao 4, a Josip Božić Pavletić, Zlatko Horvat i Aleks Vlah po 3 pogotka.

U borbi za breće mesto domaćin završnog turnira Meškov je bio bolji od Neksea iz Našica 24:19.

ALEXIS 7 FAN

Bravo vardare odlicna utakmica i zasluzena pobjeda vardara

Odgovori 7 0

Četiri gola Vardara za poluvreme, Kil slavio u Skoplju

Evropski prvak Vardar doživeo je prvi poraz u rukometnoj Ligi šampiona u sezoni 2019/20.

SEHA: Treća pobeda Vojvodine, odlični Ilić i Verkić

Rukometaši Vojvodine zabeležili su treći trijumf u četvrtom kolu regionalne SEHA lige.

SEHA: Zagreb slavio u Šapcu, Cupara sjajan u Belorusiji

Rukometaši Metaloplastike porazom od Zagreba u Šapcu 28:25 (13:13) počeli su takmičenje u regionalnoj SEHA ligi u sezoni 2019/20.

Ruski klub prvi put u SEHA ligi

Spartak iz Moskve kompletirao je listu učesnika regionalne rukometne SEHA lige za sezonu 2019/20.

Milosavljev: Čestitke Makedoniji, ovo je veće od nas...

Srpski golman Dejan Milosavljev dao je ogroman doprinos Vardarovom osvajanju Lige šampiona. Rukometaši iz Skoplja su drugi put u poslednje tri godine na krovu Evrope, a uspeh je utoliko veći ako se zna da je Vardar na Fajnal-for u Keln otišao kao autsajder.

Srbin zaludeo Barsu: Niko Vardar ne sme da potceni

Rukometaši Vardara pobedom protiv favorizovane Barselone plasirali su se u finale Lige šampiona, a u nedelju u 18 časova u Kelnu će za trofej igrati sa mađarskim Vespremom.

Srbin u idealnom timu Lige šampiona

Golman Vardara i rukometne reprezentacije Srbije Dejan Milosavljev izabran je u idealan tim Lige šampiona u sezoni 2018/19.

Revolucionarna odluka: Kineski klub u SEHA ligi!

Kineski rukometni klub Peking Sport Univerzitet novi je učesnik regionalne SEHA lige, potvrđeno je u petak.

SEHA: Šokantan poraz Vardara, odluka u poslednjem kolu

Rukometaši Neksea pobedili su Vardar u derbiju SEHA lige 24:21 i kolo pre kraja ligaškog dela takmičenja na vrhu tabele izjednačili se sa timom iz Skoplja i Zagrebom.

SEHA: Vojvodina šokirala Nekse, Đorđić srušio Vardar

Rukometaši Vojvodine napravili su veliko iznenađenje i u 16. kolu SEHA lige na svom terenu pobedili su Nekse iz Našica - 26:21 (10:11).

SEHA: Metalurg iznenadio u Bukureštu, 4 gola Vujića

Rukometaši Metalurga pobedili su Steauu u Bukureštu u utakmici 17. kola regionalne SEHA lige - 28:26.

SEHA: Izviđač nemoćan u Slovačkoj

Rukometaši slovačkog Tatran Prešova ubedljivo su pobedili Izviđač 29:22 u meču 15. kola regionalne SEHA lige.

SEHA: Vojvodina u finišu ispustila Vardar

Rukometaši Vojvodine poraženi su od Vardara u Novom Sadu u 14. kolu regionalne SEHA lige.

SEHA: Nekse silan u Bukureštu

Rukometaši Neksea u prvoj utakmici u SEHA ligi u 2019. godini deklasirali su Steauu u Bukureštu 31:19.

Butulija za SK: Zovu me, ali neću ponovo u blato

Bio je igrač, trener i direktor Crvene zvezde. Sa reprezentacijom Jugoslavije osvojio je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Španiji i bio četvrti na Olimpijskim igrama u Sidneju 2000.

SEHA: Pobeda Vojvodine pred zimsku pauzu

Rukometaši Vojvodine u poslednjoj utakmici ove godine u regionalnoj SEHA ligi u Novom Sadu su pobedili Steauu iz Bukrešta sa 28:25.