Lovćen bolji od Komova, Jedinstvo dobilo Partizan

Rukomet 4. maj 201921:30 > 21:33
sport klub

Rukometaši Lovćena novi šampioni Crne Gore nastavljaju da igraju kao da je prvenstvo tek počeo. U derbiju pretposlednjeg kola su pobedili Komove sa 27:24, dok je Jedinstvo slavilo protiv Partizana iz Tivta sa 28:25.

U poslednjem kolu snage će odmeriti Lovćen i Jedinstvo, odnosno Partizan i Komovi. Runda koja sledi će biti lišena rezultatskog značaja, a misli će biti već usmerene ka Bijelom Polju koji će 20.i 21. maja biti domaćin finalnog turnira na kojem će se za trofej boriti Jedinstvo, Partizan, Komovi i Budvanska rivijera.

Jedinstvo je u meču u kojem su većim delom igralo po principu gol za gol slavilo protiv Partizana iz Tivta sa 28:25. Na poluvremenu, momci iz Bijelog Polja su vodili sa 13:12. U nastavku, vodila se ravnopravna borba, a Jedinstvo je imalo više snage i koncentracije u završnici.

Najefikasniji u sastavu Jedinstva bili su Danilo Joksimović sa šest, odnosno Filip Racković, Nemanja Barać, Slobodan Zonjić i Bojan Varagić sa po četiri gola. Raspoloženi za igru u napadu kod Partizana bili su Đorđo Peruničić sa sedam, dok su po tri gola postigli Vuk Kaluđerović, Aleksa Perišić, Gavrilo Samardžić i Mile Ćuzović.

Lovćen je kao gost pobedio Komove sa 27:24. Cetinjani su posle izjednačenog prvog poluvremena koje je završeno rezultatom 11:11 u nastavku bili bolji rival. Prevagu na tasu Lovćena doneli su Luka Vujović sa osam, Aleksandar Mrvaljević sa pet i Slobodan Bulajić sa četiri gola. Kod Komova, bolji od ostalih bili su Aleksandar Bakić sa 10, Vladan Kastratović sa šest i Nemanja Marsenić sa tri gola.