Getty Images/Alex Grimm

Rukomet

05.05.2019 | 20.45 > 21:02

LŠ: Vardar imao košmarno poluvreme pa se digao do F4

Rukometaši Vardara plasirali su se na Fajnal for rukometne Lige šampiona iako su poraženi u Segedinu 29:25. Prednost iz prvog meča od osam golova razlike ipak je bila prevelika, mada i dostignuta u nekom trenutku. Na Fajnal for se plasirao i Vive Kilce, iako je izgubio ubedljivo u Parizu.

vardar

Alex Grimm, Getty Images Sport

Šampion Evrope iz 2017. imao je lepu zalihu od osam golova iz prvog meča, ali je mađarski predstavnik već sredinom prvog poluvremena to anulirao i čak poveo +9 (16:7). Imao je domaćin u 41. minutu 25:17, ali onda kreće serija Vardara od čak 6-0, čime je praktično rešen ovaj dvomeč. Kod domaćih Bence Banhidi bio je najefikasniji sa sedam golova, a na drugoj strani Igor Karačić sa osam golova.

Vardaru, Barseloni i Vespremu na Fajnal foru priključio se i Vive Kilce. Posle +10 u Poljskoj malo ko se nadao čudu u Parizu, ali ono se umalo nije dogodilo. Od starta je Pari Sen Žermen krenuo jako u pohod na topljenje razlike. Na poluvremenu je bili +7 (18:11), u 48. minutu i tih +10 (30:20), a već u narednom napadu magičnih +11. Međutim, utakmica je odlučena u 55. minutu kada je Mikel Hansen dobio crveni karton pri rezultatu 34:24. Poljaci su postigli dva gola i praktično rešili dvomeč. Na kraju je bilo 35:26, što je bilo nedovoljno za Svece. Kod Parižana briljirao je Nedim Remili sa 13 pogodaka, a na drugoj strani hrvatski internacionalac Luka Cindarić postigao je šest golova.

Ovo se može nazvati debaklom francuskih klubova, jer u odnosu na prošlu sezonu kada su imali tri predstavnika na Fajnal foru sada neće imati nijednog.