Lovćen uz remi sa Jedinstvom proslavio titulu

Rukomet 12. maj 201921:32 > 21:35
RK Lovćen

Rukometaši Lovćena više nego zasluženo su osvojili drugu uzastopnu titulu u Crnoj Gori. U poslednjem meču koji je bio lišen rezultatskog značaja Lovćen i Jedinstvo su odigrali nerešeno – 24:24.

S obzirom da su Cetinjani odavno osvojili titulu u glavama momaka koje vodi Duško Milić je bila proslava koja će sigurno trajati do duboko u noć. I pored toga, rukometaši Lovćena su protiv snažnog Jedinstva uspeli da ostvare pozitivan rezultat. Nisu pobedili, a remi odgovara i jednom i drugom timu.

Lovćen je osvojio bod i odmah se okrenuo velikom i zasluženom slavlju, a rukometaši Jedinstva su dobrom igrom na Cetinju stekli veliku dozu samopouzdanja uoči finalnog turnira Kupa koji se 20. i 21. maja igra u Bijelom Polju.

Najefikasniji u sastavu Lovćena bili su Luka Vujović i Radovan Stanojević sa po pet, odnosno Draško Kaluđerović, Vuk Latković i Slobodan Bulajić sa po tri gola. Kod Jedinstva, raspoloženi za igru u napadu bili su Slobodan Zonjić sa šest, Danilo Jokismović sa pet i Bojan Varagić sa četiri gola.

RK Lovćen

Pomenuti finalni turnir Kupa se igra u Bijelom Polju 20. i 21. maja, a za drugi trofej u sezoni boriće se Partizan iz Tivta, Komovi iz Andrijevice, Budvanska rivijera i Jedinstvo iz Bijelog Polja. U polufinalu, snage će odmeriti Partizan i Budvanska rivijera, odnosno Jedinstvo i Komovi.

Šamion Lovćen nije izborio plasman na finalni turnir jer je u četvrtfinalu kao gost poražen od Budvanske rivijere.